نفت / شناسه خبر: 40347 / تاریخ انتشار : 1399/12/27 07:44
|

عملکرد صندوق‌ بازنشستگی نفت باعث نارضایتی شده/مدیران غیرنفتی با صندوق چه کردند؟

نکته اما اینجاست که با این که عملکرد صندوق‌ بازنشستگی نفت باعث نارضایتی شده است؛اما هیچیک از اعضای هیئت رئیسه صندوق نیز نسبت به عملکرد صندوق پاسخگو نیستند!!!

نفتی ها /پایگاه تحلیلی خبری "نفتی‌ها" نظرسنجی هفته گذشته خود را  به "عملکرد مدیریتی صندوق بازنشستگی نفت بالاخص در بخش مالی و حسابرسی" اختصاص داده بود و از  مخاطبینش خواسته بود تا نظر خود را درباره عملکرد این بخش در سال‌های اخیر اعلام کنند که در این میان بیش از  ۸۵ درصد از  مخاطبین عملکرد این بخش را بسیار بد دانستند .

 
نکته اما اینجاست که  با این که عملکرد صندوق‌ بازنشستگی نفت باعث نارضایتی شده است؛اما هیچیک از اعضای هیئت رئیسه صندوق نیز نسبت به عملکرد صندوق پاسخگو نیستند!!!
این درحالی است که هم اکنون مدیریت این صندوق در اختیار یکی از دوستان نزدیک زنگنه قرار گرفته است. فردی که علی رغم تجربه برنامه ریزی در بخش کلان نفت و انرژی اما در نفت سابقه چندانی ندارد و اغلب سال‌های فعالیت کاری خود را در سازمان برنامه و بودجه سپری کرده است. محمد مهدی رحمتی اگرچه از نظر نزدیکانش فردی درستکار و بسیار مثبت ارزیابی می‌شود اما بسیاری از نزدیکانش براین امر تاکید دارند که سمت مدیریت صندوق بازنشستگی نفت برای وی مناسب نبوده و به زبانی ساده تر عملکرد وی دراین جایگاه ناتوانی وی دراین امر را به تصویر کشیده است. این ناتوانی از نداشتن اختیار در عزل و نصب‌های مدیریتی در شرکت‌های زیرمجموعه این صندوق آغاز شده و تا عدم توانمندی وی در مدیریت مدیران زیرمجموعه اش گسترش یافته تا جاییکه در بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه اش مدیران به صورت مستقل و بدون کوچکترین جوابگویی به وی به راه خود ادامه می‌دهند و کار به جایی رسیده که کمتر کسی در شرکت‌های زیرمجموعه این صندوق به یاد دارد که مدیریت کلان و تصمیم گیر نهایی آنان مدیرعامل صندوق بازنشستگی صنعت نفت است. شاید باید قدرت این روزهای مدیریتی این صندوق را بسیار پایین دانست و معتقد بود که طی چند سال گذشته اختیار کار از دست این صندوق بیرون آمده؛ گویی زنگنه درراس وزارت نفت اما بر صندلی مدیریت این صندوق تکیه زده و تنها مدیرعامل انتصابی آن حکم امضا کننده دستورات صرفا ابلاغی را دارد!
چند روز  پیش هم گودرز دهقانی، رئیس اسبق مرکز بهبود روابط کار و امور اجتماعی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، در گفت و گو با یکی از پایگاه‌های خبری  بیان کرده است : صندوق بازنشستگی صنعت نفت، به عنوان یک صندوق بین نسلی شناخته می‌شود که  شاغلان و بازنشستگان صنعت نفت یعنی حدود ۸۵ هزار نفر نیرو به آن وابسته هستند که اکنون با مشکلاتی رو به رو شده است.
او ضمن اشاره به تخلفات صورت گرفته در صندوق بازنشستگی افزود: قوه قضاییه حتما باید ورود کند زیرا همه نگران هستند و می‌خواهند بدانند پول‌هایی که در این صندوق وضعیت نامشخص دارند سرانجام آن به کجا می‌رسد؟ چرا مانند سایر سازمان‌ها، همسان‌سازی حقوق برای ما نیز اجرایی نمی‌شود؟
این بازنشسته صنعت نفت، گفت: هیئت امنای این صندوق، باید به مطالبات کارکنان و بازنشستگان توجه کنند، اما متاسفانه بحث را سیاسی و جناحی کرده‌اند و در مباحث سیاسی و جناحی نیز، منافع تمام بازنشستگان مغفول مانده است و برخی در تلاش هستند تا آن چیزی که اکنون در اختیار بازنشستگان نفت است را در سایه غفلت نهاد‌های نظارتی، به یغما ببرند. کسانی که مسئولیت‌ها را در صندوق بازنشستگی نفت به دست گرفته اند، اکثرا غیرنفتی هستند و اگر بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که اغلب مسئولان فعلی این صندوق، در شرکت‌های متعددی مسئولیت و از آنجا نیز درآمد دارند.
شما مخاطبین عزیز "نفتی‌ها" همچنان می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.


 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40347

کلیدواژه

صندوق بازنشستگی نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها