نفت / شناسه خبر: 40109 / تاریخ انتشار : 1399/11/20 08:13
|

سناریوی بازداشت مدیران عامل پتروشیمی‌ها ادامه دارد/ فردا نوبت کیست؟

دیروز مدیرعامل سیراف انرژی بازداشت میشود و امروز مدیرعامل پتروشیمی رازی؛ اما هنوز مشخص نیست فردا نوبت کدام یک از مدیران این صنعت است!

نفتی ها /دیروز مدیرعامل سیراف انرژی بازداشت میشود و امروز مدیرعامل پتروشیمی رازی؛ اما هنوز مشخص نیست فردا نوبت کدام یک از مدیران این صنعت است! دراین بین گویی این روال ادامه دارد و به نظر میرسد  بنابر پیش بینی برخی از کارشناسان طی ماه های آتی این بازداشت‌ها بیشتر هم خواهد شد.
البته از جزئیات این بازداشت‌ها زیاد اطلاعاتی در دسترس نیست و اگر هم باشد تا حکم نهایی دادگاه اجازه انتشار آن وجود نخواهد داشت اما در تمام این بازداشتها یک چیز مشترک است و آنهم سخن از اختلاس های میلیاردی است که گویی مدیران عامل برخی از پتروشیمی‌ها دستی بر آتش آن داشته اند.
ازسویی دیگر برخی مدیران عامل فعال دراین صنعت نیز به درخواست نهادهای نظارتی به حاشیه رانده شده اند و یا قرار است به زودی صندلی ریاست را به دیگری تحویل دهند. برخی از آنان که مقامی بالاتر دارند فعلا به حال خود رها شده اند تا دولت تغییر کند و وضعیت آنان در دولت بعد تعیین و تکلیف گردد.
دراین بین گفته می‌شود به زودی شاهد تغییرات گسترده ای در سطح مدیریتی پتروشیمی خواهیم بود. تغییراتی که به دو شکل در حال وقوع است. مدیرانی که به درخواست برخی از نهادهای نظارتی به دلیل تخلفات محرز شده اما بدون مستندات کافی برکنار می‌شوند و مدیرانی که پرونده های قطور تخلفاتشان در نهایت منجر به بازداشت موقت شده است.
اغلب سعی شده صدای این تخلفات بلند نباشد شاید برای این است که در برخی از هلدینگ‌ها و گروه‌ها در سکوت کامل با برکناری فرد متخلف سعی بر سرپوش گذاشتن بر مشکلات ایجاد شده دارند.
درعین حال هستند مدیرانی که این روزها به شدت مشغول لابی برای حفظ صندلی خود در دولت بعد هستند اما اغلب این مدیران از جمله افرادی هستند که در مدیریت مجموعه خود و تکیه بر توان مدیریتی و فنی خود ناتوانند و تلاش دارند تا با بهره گیری از الفاظی چون "پدر" خود را از جمله مدیران توانمندی معرفی کنند که دولت بعد آنان را بازوی اجرائی خود در جهت افزایش بهره‌وری خود پندارد.
دراین بین هستند مدیران موفقی که به دلیل ایجاد شرایط نامساعد حاکم بر این روزهای صنعت پتروشیمی سایه نشینی را به خبرسازی و نشان دادن عملکرد خود ترجیح داده اند اما به نظر نمی‌رسد شرایط فعلی صدمه ای به آنان نیز وارد نسازد. به اذعان کارشناسان انتشار اخبار دستگیری و حتی برکناری برخی از مدیران پتروشیمی حتی در قالب استعفا این روزها باعث شده تا ریسک پذیری مدیران این صنعت در جهت تقویت عملکرد مجموعه شان کاهش یابد که این امر در بلند مدت می‌تواند عواقب ناخوشایندی به همراه داشته باشد.
با اینحال باید گفت روزهای سخت مدیران متخلف پتروشیمی تازه آغاز گردیده و دراین بین باید دید کدام یک ازاین مدیران فردا نامشان رسانه ای خواهد شد و چه مدیرانی این روزهای سخت را با آرامش سپری خواهند کرد؟/ دانیال قربانی

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40109

کلیدواژه

شرکت سیراف انرژی

بازداشت مدیرعامل سیراف انرژی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها