نفت / شناسه خبر: 39926 / تاریخ انتشار : 1399/10/22 08:11
|

گزارش "نفتی‌ها" از تلاش یک مدیرناکارآمد پتروشیمی در جهت برندسازی خود برای دولت بعد/ وقتی آقای "پدر" در مدیریت خانه‌اش ناکام مانده است!

دراین گزارش سعی شده تا به این نکته اکتفا کرد که مدیران امروز صنعت پتروشیمی پیش از رسیدگی به بقای صندلی مدیریتشان در دولت بعد در ابتدا می‌بایست به سروسامان مجتمع پتروشیمی تحت الامرشان بپردازند.

نفتی ها /یکی از مدیران پتروشیمی با نزدیک شدن به دور جدید انتخابات ریاست جمهوری و تغییر دولت در تلاش است تا خود را به نام پدر یکی از محصولات کلیدی صنعت پتروشیمی ایران مطرح کند. هر چند که در وهله اول مشکلی در طرح این موضوع نیست اما عملکرد این مدیر در پتروشیمی تحت الامرش که به زودی مراحل ورود به بورس را می بایست پشت سر بگذارد قابل تامل است.
هر چند که به زودی در "نفتی‌ها" به طور شفاف و صریح به عملکرد مجتمع تحت مدیریت آقای پدر خواهیم پرداخت اما دراین گزارش سعی شده تا به این نکته اکتفا کرد که مدیران امروز صنعت پتروشیمی پیش از رسیدگی به بقای صندلی مدیریتشان در دولت بعد در ابتدا می‌بایست به سروسامان مجتمع پتروشیمی تحت الامرشان بپردازند.
بنا بر مستندات موجود، در حال حاضر برخی از تجهیزات ۲ واحد اصلی مجتمع مذکور از سرویس خارج و عملا قابل استفاده عملیاتی نیستند.
براساس این مستندات در یکی از واحدهای این مجتمع حتی اگر خوراک لازم نیز تامین گردد برای تولید مشکلات بسیاری وجود دارد. یکی از واحدهای این مجتمع به یک پمپ برقی متصل است که در صورت قطع برق تمامی کوره ها آسیب جدی خواهند دید. تعمیر یکی از واحدها که اخیرا با حادثه آتش سوزی مواجه شده بسیار کند در حال اجراست. وضعیت موجودی قطعات یدکی خاص در انبارهای مجتمع بسیار بحرانی و نگران کننده اعلام می‌گردد؛ تا جائیکه گفته می‌شود اداره تدارکات این مجتمع توانائی خرید کالای با کیفیت را ندارد و پشت پرده تحریم سعی بر توجیه تمام موارد دارند.به نحویکه بسیاری از کارکنان این مجتمع رابطه بسیار نزدیک آقای مدیرعامل با مسوول تدارکات این مجتمع را دلیلی بر لاپوشانی مشکلات مدیریتی این بخش می‌دانند. ضمن آنکه باید تاکید کرد که به اعتقاد کارشناسان بخش عظیمی از این مشکلات هیچگونه ارتباطی به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه این صنعت ندارد.
دراین بین با اشاره بر تمام این موارد حال باید یک سوال اساسی مطرح کرد و آنهم دلیل نسبت دادن واژه "پدر" یک محصول استراتژیک پتروشیمی به مدیری است که در حال حاضر بسیاری از مشکلات مجموعه تحت الامر خود را پشت تحریم‌ها پنهان نموده و سعی دارد تا از این واژه بهترین بهره برداری را داشته باشد.
این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و مدیران صنعت پتروشیمی همواره بر ممکن نبودن تحریم صنعت پتروشیمی تاکید دارند و قطعا در چنین شرایطی وجود مدیران کارآمد و لایق می‌تواند راهگشای مشکلات پیشروی این صنعت باشد. بنابراین پنهان کردن مشکلات مدیریتی پشت پرده تحریم‌ها که این روزها به شدت در میان مدیران ناکارآمد باب گردیده اصلی است که باید به طور جدی به آن پرداخت و سعی کرد تا از ایجاد بهانه های واهی در جهت پنهان سازی ناکارآمدی‌های مدیریتی و بهره گیری از منابع تبلیغاتی شرکت‌ها در جهت برند سازی مدیران این‌چنینی جلوگیری کرد!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39926

کلیدواژه

مدیرناکارآمد پتروشیمی

صنعت پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها