نفت / شناسه خبر: 39846 / تاریخ انتشار : 1399/10/8 08:05
|

شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی به دردسر افتاد؟

ظاهرا تعدادی شرکت خصوصی نفت، مسوول توزیع CNG در کشور هستند که همین امر باعث ایجاد ابهاماتی در چرایی این نوع روش توزیع گشته است.

نفتی ها /نحوه توزیع CNG و اقدامات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی دراین خصوص زیر ذره بین بهارستانی‌ها رفت. تا جاییکه گفته می‌شود روز گذشته این مساله در کمیسیون انرژی طرح موضوع شده و قراراست ظرف ۲ هفته کمیته نفت این کمیسیون بررسی‌های لازم را دراین خصوص انجام و گزارش خود را ارائه دهد.
ظاهرا تعدادی شرکت خصوصی نفت، مسوول توزیع  CNG  در کشور هستند که همین امر باعث ایجاد ابهاماتی در چرایی این نوع روش توزیع گشته است.
دراین راستا تعدادی از نمایندگان مجلس ضرورت قانونی این اقدام را زیر سوال میبرند و معتقدند الزام قانونی برای اینکار وجود ندارد. این درحالی است که به اذعان بیگی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، مدیران شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کردند که این کار در راستای خصوصی‌سازی صورت گرفته است.
ظاهرا شرکت پالایش و پخش اعلام کرده که چون تعداد متصدیان جایگاه‌داران و مسئولان میانی آن و تانکرداران زیاد است بایستی به منظور چابک‌سازی از ظرفیت بخش خصوصی برای این کار استفاده می‌کردند.
دراین راستا به نظر میرسد نمایندگان کمیسیون انرژی از این پاسخ مدیران پالایش و پخش فرآورده های نفتی قانع نشده اند و قراراست تصمیم گیری دراین خصوص به ۲ هفته آینده موکول گردد. براین اساس باید دید کمیته نفت این کمیسیون به چه نتیجه ای خواهد رسید! چراکه هم اکنون شایعات زیادی در خصوص نحوه انتخاب این شرکتهای واسطه و درعین حال تعیین ضرورت این اقدام مطرح است که قطعا مدیران نفت می‌بایست جوابگوی این موارد طرح شده باشند. این ابهامات در حالی شکل گرفته که همچنان علی رغم تلاش یکساله دولت در جهت تاثیرگذاری بیشتر CNG در سبد سوخت کشور اما همچنان این سوخت از اقبال چندانی برخوردار نبوده و به اذعان کارشناسان بازگرداندن شرایط حداقل ۱۶ سال پیش CNG در سبد سوختی کشورفعلا  امری ناممکن خواهد بود.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39846

کلیدواژه

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها