نفت / شناسه خبر: 39611 / تاریخ انتشار : 1399/9/2 15:25
|

از بزرگترین عرضه اولیه‌ امسال چه خبر؟

هفته گذشته بود که یک منبع مطلع در وزارت نفت از عرضه اولیه سهام ستاره نفت خلیج‌فارس در زمستان ۹۹ در بازار سرمایه خبر داد، خبری که هنوز هم نا تایید شده نه تکذیب.

نفتی ها /هفته گذشته بود که یک منبع مطلع  در وزارت نفت از عرضه اولیه سهام ستاره نفت خلیج‌فارس در زمستان ۹۹ در بازار سرمایه خبر داد، خبری که هنوز هم نا تایید شده نه تکذیب.
 حالا بعد از مدت‌ها بازدهی بازار سهام مجددا دو رقمی شده و  از آخرین عرضه اولیه در بورس  هم چند ماهی می‌گذرد و سهامداران همچنان منتظر عرضه اولیه‌های جدیدی هستند.
 اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که ، چه کسی می‌داند بزرگترین عرضه اولیه‌ امسال چه موقع عرضه خواهد شد؟
 آخرین بار یک ماه پیش در مجمع سالانه شستا خبری هم درباره زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس اعلام شد. طبق اعلام در این مجمع ستاره خلیج فارس طی سه تا چهار ماه آینده عرضه اولیه خواهد شد. هم‌اکنون یک ماه از آن زمان می‌گذرد و به نظر می‌رسد کم کم  این عرضه انجام می‌شد.
دو هفته قبل‌تر از آن نیز وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیات دولت ضمن ابراز حمایت دولت از بازار سهام اعلام کرده بود، پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی به بورس می‌آید؛ اگر چه پیش از او، محمدعلی دادور، مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در خصوص روند پرونده این پالایشگاه برای ورود به بازار سرمایه گفته بود: زمان ورود به بازار سهام در گرو همکاری مسئولان و سازمان بورس است و در خوشببینانه‌ترین حالت تا حدود یک ماه و نیم آینده خواهد بود که ظاهراً همکاری ها چندان هم به وقوع نپیوسته است.
هرچند دیگر گوش ما به  وعده ها و و گذر از موعد اجرا  عادت کرده است اما کارشناسان  معتقدند، بازار باید برای این عرضه سنگین آماده شود تا تاثیر منفی روی بازار سهام نگذارد و فعلا بازار سهام کم‌عمق است و باید به نوعی این کم‌عمق بودن بازار برطرف شود.
اما از سویی دیگر برخی معتقدند عرضه هرچه زودتر سهام این پالایشگاه باعث می شود که بورس سریع‌تر به تعادل برسد و میزان نقدینگی موجود در بازار افزایشی شود.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39611

کلیدواژه

وزارت نفت

بازار سرمایه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها