نفت / شناسه خبر: 39597 / تاریخ انتشار : 1399/9/2 08:08
|

پرونده فساد در PCC به آخر خط رسید/ احتمال رقم خوردن پایان خوش برای متخلفان در سایه!

بالاخره ۱۷ جلسه رسیدگی به پرونده تخلفات صورت گرفته در شرکت بازرگانی پتروشیمی به پایان رسید و آنطور که مسوولان امر خبر می‌دهند رای این دادگاه برای ۱۵ متهم این پرونده به ۸۰۰ صفحه رسیده و...

نفتی ها /بالاخره ۱۷ جلسه رسیدگی به پرونده تخلفات صورت گرفته در شرکت بازرگانی پتروشیمی به پایان رسید و آنطور که مسوولان امر خبر می‌دهند رای این دادگاه برای ۱۵ متهم این پرونده به ۸۰۰ صفحه رسیده و البته انشای این رای همچنان ادامه دارد. این رای در حالی به زودی ابلاغ می‌گردد که همچنان بنابر عقیده کارشاسنان، بسیاری از نقاط کور این پرونده باقی است و مهمتر ازان سرنوشت پول بر باد رفته در هاله ای از ابهام است. به اذعان کارشناسان این پرونده پر از ابهاماتی است که در صورت پیگیری مجدد پای بسیاری دیگر را به میان خواهد کشید و مطمئنا تعداد متخلفان بیش از رقم فعلی خواهد بود.
چراکه نکته حائز اهمیت بر باد رفتن ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به میزان ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو  است که باید مشخص گردد این پول دقیقا در چه جایی و توسط چه کسانی هزینه گشته چراکه بازگرداندن حتی بخشی از این منابع مالی به اقتصاد کشور بیش از صدور رای در جهت گذراندن دوران حبس ناشی از تخلف صورت گرفته برای برای برخی از متهمان این پرونده برای اقتصاد کشور اهمیت دارد.
به اذعان کارشناسان،‌ قوه قضاییه بنابر ماهیتش تنها مسوول رسیدگی به جرم متهمان پرونده بوده بنابراین به نظر می‌رسد این پرونده در جایی دیگر شاید در بخشی از نهادهای نظارتی می بایست همچنان رسیدگی شود و تا زمان بازگرداندن منافع ملی به کشور ادامه یابد.
با اینحال باید منتظر بود و دید رای ۸۰۰ صفحه ای صادره برای متخلفان این پرونده به کجا ختم خواهد شد؟ و تا چه اندازه پای متخلفان واقعی این پرونده به میان کشیده می‌شود؟ قطعا به زودی پرونده معروف به فساد در پتروشیمی به آخر خط خواهد رسید اما دراین بین بسیاری از کارشناسان همچنان نسبت به میان کشیده نشدن پای برخی از متخلفان اصلی و پشت پرده این پرونده ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند رسیدگی به این پرونده راهی دراز در پیش دارد و نباید صدور رای برای ۱۵ متهم فعلی را پایان راه دانست چراکه به نظر می‌رسد برخی از متخلفان همچنان در سایه باقی مانده اند!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39597

کلیدواژه

شرکت بازرگانی پتروشیمی

پرونده فساد در PCC

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها