نفت / شناسه خبر: 39536 / تاریخ انتشار : 1399/8/24 16:05
|

عرضه دو محصول جدید توسط پتروشیمی کارون / صرفه جویی ۲۷ میلیون دلاری در سال

دو محصول جدید که پیش از این با مشکلات متعدد در شرایط تحریم و با صرف دلارهای بسیار از کشورهایی چون امریکا، چین، آلمان، ژاپن و کره جنوبی تأمین می شد، ...

نفتی ها /دو محصول جدید که پیش از این با مشکلات متعدد در شرایط تحریم و با صرف دلارهای بسیار از کشورهایی چون امریکا، چین، آلمان، ژاپن و کره جنوبی تأمین می شد، با تولید تجاری در پتروشیمی کارون، کشور از واردات این محصولات پتروشیمی بی نیاز می شود.

امروز برای نخستین بار عرضه تجاری دو گرید جدید پتروشیمی با نام های MTDI و KMT_۱۰ به صورت رسمی صورت گرفت که با عرضه این دو محصول جدید علاوه بر بی‌نیازی از واردات و صرفه‌جویی ارزی، زمینه نیاز فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی در داخل کشور فراهم خواهد شد.

گرید KMT-۱۰ از طریق واکنش پیش‏پلیمریزاسیون متیل‌دی فنیل‌دی ایزوسیانات و ایجاد گروه‌های یورتان تولید شده که با تولید این محصول جدید عملا صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی از واردات گریدهای مشابه وارداتی از چین، ژاپن، کره جنوبی و آلمان بی نیاز خواهد شد. این محصول استراتژیک در صنایع خودروسازی، مبلمان اداری و خانگی دارای کاربردهای گسترده است.

تاکنون این محصولات، با مشکلات متعدد در شرایط تحریم و با صرف دلارهای بسیار از کشورهایی چون امریکا، چین، آلمان، ژاپن و کره جنوبی تأمین می شد که با تولید تجاری آنها در پتروشیمی کارون، کشور از واردات این محصولات پتروشیمی بی نیاز می شود.

پتروشیمی کارون شهریورماه امسال اقدام به تولید و عرضه تجاری گرید دیگری به نام KLM۱۰۰B با هدف تامین نیاز صنایع کفش، انواع چسب صنعتی و لَمینِت، انواع درزگیر و آببند(سیلانتها)، ضربه گیرها، باندهای اورتوپدی و همچنین، کفپوش‌های اداری و صنعتی و ... کرده بود که مطابق با برآوردهایی انجام گرفته تولید این گرید جدید سالانه از خروج ۲۷ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند.

تسنیم

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39536

کلیدواژه

پتروشیمی

کارون

امریکا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها