نفت / شناسه خبر: 39494 / تاریخ انتشار : 1399/8/19 11:47
|

مجمع سرنوشت ساز پتروشیمی جم برای احقاق حقوق ۳۵۰۰ میلیارد تومانی

سرنوشت یکی از بزرگترین پرونده های دهه اخیر در صندوق بازنستگی کشوری در جلسه این هفته مجمع عمومی پتروشیمی جم مشخص خواهد شد.

نفتی ها /سرنوشت یکی از بزرگترین پرونده های دهه اخیر در صندوق بازنستگی کشوری در جلسه این هفته مجمع عمومی پتروشیمی جم مشخص خواهد شد.
 این پرونده مربوط به عملیات های تراستی پتروشیمی جم در سال های ابتدایی دهه ۹۰ است.
در جریان این پرونده یکی از کسانی که از طریق وی بخشی از محصولات پتروشیمی جم به خارج از کشور صادر شده است، متهم شده است که ۱۲۶ میلیون دلار از وجوه حاصل از فروش محصولات پتروشیمی جم را به کشور بانگردانده و تصاحب کرده است.
پیش از این محمد اسلامیان، مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری از دستگیری یکی از متهمان این پرونده در امارات خبر داده بود.
وی گفته بود: «خوشبختانه یکی از متهمان این پرونده در امارات بازداشت شد. فرد بازداشت شده پسر یکی از متهمان است ولی معلوم نیست خود وی در کره است یا در آمریکا؛ خدا می‌داند اما آقازاده‌اش در دوبی بازداشت شد و امیدواریم با بازداشت وی، بتوانیم بخشی از مطالبات را تسویه کنیم.»
مطابق گزارشهای مستند به ارزیابی برخی نهادهای نظارتی، بیم ان می رود که برخی مدیران تلاش ‌‌کنند به جای تادیه اموال از متهم، از منابع صندوق بازنشستگی برای تادیه بدهی استفاده کنند.
 این در حالی است که با پیگیری حقوقی و قضایی این پرونده می توان نسبت به بازگرداندن متهم و دستگیری مرتبطین وی و مصادره اموال وی در کشور و کشورهای همسایه اقدام نمود./فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39494

کلیدواژه

صندوق بازنستگی کشوری

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها