نفت / شناسه خبر: 39360 / تاریخ انتشار : 1399/7/29 12:33
|

دعوت روسیه از اعضای بریکس برای مشارکت در پروژه های نفتی قطب شمال

وزیر انرژی روسیه گفت: «من از شرکایمان در بریکس می‌خواهم در اجرای پروژه‌های مشترک نفت و گاز در قطب شمال مشارکت کنند. ما در حال حاضر با کشورهای دیگری مثل ژاپن، چین و فرانسه هم همکاری می‌کنیم».

نفتی ها /وزیر انرژی روسیه گفت: «من از شرکایمان در بریکس می‌خواهم در اجرای پروژه‌های مشترک نفت و گاز در قطب شمال مشارکت کنند. ما در حال حاضر با کشورهای دیگری مثل ژاپن، چین و فرانسه هم همکاری می‌کنیم».

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه از کشورهای عضو اتحاد بریکس خواسته در پروژه توسعه انرژی این کشور در قطب شمال مشارکت کنند.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید

 نواک گفت تخمین زده می‌شود ذخایر هیدروکربن در قطب شمال روسیه برابر با ۷.۳۳ میلیارد تن نفت و ۵۰.۴۵ تریلیون متر مکعب گاز طبیعی باشد. این ارقام به ترتیب ۲۴.۷ درصد و ۷۲.۱ درصد از کل ذخایر قابل بازیابی روسیه را تشکیل می‌دهند.

 نواک در یک کنفرانس ویدیویی با وزرای انرژی بریکس در هفته گذشته گفت روسیه از نظر ذخایر اثبات شده هیدروکربن رتبه اول را در جهان دارد. این کشور در سال گذشته یکی از پنج تولیدکننده برتر گاز طبیعی مایع در جهان بود و انتظار می رود تولید آن تا ۲۰۳۵ از ۲۹ میلیون تن فعلی به ۱۴۰ میلیون تن در سال برسد.

 وزیر انرژی روسیه گفت گاز طبیعی یکی از پاک ترین هیدروکربن‌ها در قرن ۲۱ است و منابع معمول انرژی در آینده هم بخش بزرگی از تعادل انرژی دنیا را تشکیل می‌دهند.

وی گفت:«طبق پیش‌بینی تحقیقات انرژی بریکس، منابع انرژی فسیلی تا ۲۰۴۰ بیش از ۷۰ درصد از توازن انرژی کشورها را تشکیل خواهد داد».

نواک ادامه داد:« من از شرکایمان در بریکس می‌خواهم در اجرای پروژه‌های مشترک نفت و گاز در قطب شمال مشارکت کنند. ما در حال حاضر با کشورهای دیگری مثل ژاپن، چین و فرانسه هم همکاری می‌کنیم».

 وی توضیح داد منابع هیدروکربن قطب شمال به خاطر راحتی استفاده از مسیر دریای شمال به عنوان کوتاه ترین مسیر دریایی برای رساندن هیدروکربن‌های این منطقه به مصرف‌کنندگان، یک مزیت رقابتی قابل ملاحظه دارند. طبق گفته نواک، ۴ کارخانه از ۸ کارخانه گاز طبیعی که قرار است در روسیه ساخته شوند، در قطب شمال قرار خواهند داشت. دو کارخانه در خاور دور روسیه و دو کارخانه دیگر هم در ساحل دریای بالتیک ساخته خواهند شد.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39360

کلیدواژه

الکساندر نواک

روسیه

قطب شمال

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها