نفت / شناسه خبر: 39225 / تاریخ انتشار : 1399/7/6 17:48
|

بلاتکلیفی محموله های بنزین فروخته شده ایران در آب های آمریکا

محموله های بنزین ایران که بیش از یک ماه پیش توسط آمریکا توقیف شد، با تردید دادگاه در مورد مالکیت این محموله ها و علت مصادره آن ها در آب های خلیج آمریکا همچنان بلاتکلیف است.

نفتی ها /به نقل از اویل پرایس، محموله های بنزین خریداری شده از ایران که بیش از یک ماه پیش توسط آمریکا توقیف شد، با تردید دادگاه در مورد مالکیت این محموله ها و علت مصادره آن ها در آب های خلیج آمریکا همچنان بلاتکلیف است.
در اواسط ماه اوت، دولت آمریکا اعلام کرد که محموله سوخت چندین شناور را توقیف کرده است، با این ادعا که این سوخت از ایران آمده و به ونزوئلا می رود.
این مصادره در پی دادخواست دادستان های آمریکا برای توقیف محموله حمل شده توسط چهار کشتی به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا انجام شد.
وزارت دادگستری آمریکا در آن زمان از "موفقیت" این کشور در اخلال در صادرات سوخت چند میلیون دلاری ایران به ونزوئلا خبر داد.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که محموله های بارگیری شده در این چهار کشتی که در مجموع ۱.۱۱۶ میلیون بشکه بنزین می شود، اکنون در توقیف ایالات متحده است.
با این حال، شرکت هایی از امارات و عمان با ارائه اسناد از مالکیت خود بر این محموله ها خبر داده اند و از قاضی آمریکایی خواستند که محموله ها را آزاد کند چرا که توقیف آن ها توسط ایالات متحده "به یک سری فرضیات بی اساس متکی است".
 ایران نیز تاکید کرده است محموله های توقیف شده اگرچه بنزین تولیدی ایران است اما این محموله ها فروخته شده و پول آن را دریافت کرده اند.
بر اساس گزارش رویترز، این محموله های سوخت ایران همچنان در دریا بلاتکلیف مانده است و نمی تواند در یکی از بنادر ایالات متحده تخلیه شود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39225

کلیدواژه

محموله های بنزین ایران

وزارت دادگستری آمریکا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها