نفت / شناسه خبر: 39216 / تاریخ انتشار : 1399/7/6 07:53
|

عسلویه جولانگاه بازنشستگان/ هر پتروشیمی چند بازنشسته دارد؟

این درحالی است که سن و سال برخی از این افراد که بعضا در مقام اعضای هیات مدیره تکیه زده اند آنچنان بالاست که حتی در تکلم و ابراز عقایدشان به دیگری دچار مشکلند و بازهم حاضر به کناره گیری نیستند.

نفتی ها /این روزها اغلب مدیران پروازی فعال در عسلویه را مدیران بازنشسته ای تشکیل داده اند که سفر به این منطقه اقتصادی را به خانه نشینی ترجیح داده و سعی دارند تا با پروازهای کوتاه مدت خود به این منطقه علاوه بر افزایش درآمد، خانه نشینی را تجربه نکنند. این درحالی است که سن و سال برخی از این افراد که بعضا در مقام اعضای هیات مدیره تکیه زده اند آنچنان بالاست که حتی در تکلم و ابراز عقایدشان به دیگری دچار مشکلند و دراین بین بازهم حاضر به کناره گیری و جایگزینی احتمالی جوانی به جای خود نیستند.
دراین بین جوانان با استعداد و توانمند این صنعت به دنبال صعود رتبه کاری و ترقی شغلی خود از این پتروشیمی به پتروشیمی دیگر سرک می‌کشند تا شاید بتوانند توانمندی‌های خود را به تصویر بکشند.
این درحالی است که بهترین روش اجرائی دراین بخش مربوط به کشورهایی چون قطر است که با بهره گیری از نیروهای بازنشسته و توانمند خود در قالب اتاق فکر جوانان تازه بر صندلی نشسته مدیریت،سعی بر تقویت سطح تخصصی نیروهای جوان خود داشته اند و دراین بین به تجربیات بسیار مثبتی دست یافته اند. شاید به اذعان بسیاری از کارشناسان بخشی از ظهور توانمندی گازی این کشور طی دهه‌های گذشته مربوط به اجرای چنین روشی و افزایش بهره روی نیروی جوان و با استعداد مربوط باشد.
دراین بین اما در عسلویه ایران در اغلب پتروشیمی‌ها حداقل بیش از ۵ بازنشسته در قالب مدیران میانی، مدیران عامل و بالاخص هیات مدیره‌ها مشغول به فعالیت هستند. شاید بد نباشد نهادهای نظارتی با ورود به این موضوع که قطعا در بلند مدت لطمات جبران ناپذیری به صنعت پتروشیمی وارد خواهد ساخت سعی بر متوقف کردن رشد قارچ گونه این پدیده در مجتمع های پتروشیمی کشور بالاخص در عسلویه داشته باشند.
این درحالی است که سن و سال برخی از این افراد که بعضا در مقام اعضای هیات مدیره تکیه زده اند آنچنان بالاست که حتی در تکلم و ابراز عقایدشان به دیگری دچار مشکلند و دراین بین بازهم حاضر به کناره گیری و جایگزینی احتمالی جوانی به جای خود را نیستند. برهمین اساس شاید بد نباشد افراد بازنشسته پیش از آنکه نهادهای نظارتی آنان را وادار به خانه نشینی اجباری کنند به فکر کناره گیری و یا حضور در قالب اتاق فکر باشند تا شاید بتوان راه را برای جوانان مستعد و توانمند کشور دراین عرصه باز کرد.
با اینحال باید نهادهای نظارتی را نسبت به غفلت در خصوص رشد قارچ گونه بازنشستگان در صنعت پتروشیمی کشور هوشیار کرد و خواستار نظارتی دقیق تر بر این موضوع شد.
ازسویی "نفتی‌ها" در راستای حمایت از خروج بازنشستگان از صنعت پتروشیمی و جایگزینی جوانان مستعد و توانمند به جای آنان و البته حمایت همه جانبه پیران خسته این صنعت از این جوانان در جهت تجربه اندوزی بهتر، به زودی لیست بازنشستگان فعال در پتروشیمی‌های عسلویه را منتشر خواهد کرد.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39216

کلیدواژه

مدیران پروازی پتروشیمی

بازنشستگان نفتی

عسلویه

بازنشسته پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها