نفت / شناسه خبر: 39200 / تاریخ انتشار : 1399/7/4 13:00
|

تولید دانش فنی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بستر ساز تولید دانش فنی و قطع وابستگی علمی و فنی به خارج است.

نفتی ها /به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویزه اقتصادی پتروشیمی، در مراسم امضای قرارداد اعطای دانش فنی و مهندسی پایه واحد تولید پروپیلن از متانول که صبح امروز (پنجشنبه سوم مهرماه)، مدیرعامل این سازمان، ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین مراسم که جمعی از مدیران و سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی بودند، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را اولین منطقه تخصصی کشور و هاب صنعت پتروشیمی کشور دانست.
سید امید شهیدی نیا، با اشاره به ظرفیتی بالغ بر ۲۶ میلیون تن محصولات پتروشیمی در این منطقه، افزود: ۳۵ درصد از ظرفیت صنایع پتروشیمی کشور با مجموع سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد دلار در این منطقه ایجاد شده است.
وی، تنوع محصولات را یکی از ویژگیهای منحصر به فرد منطقه ویژه ماهشهر دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر ایجاد ۲۹ طرح صنعتی را در دست احداث داریم و تنوع محصولات را بیش از پیش افزایش می دهد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، به عنوان میزبان این رویداد، گفت: زیرساختهای منحصر به فردی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی موجود است که نه تنها برای صنایع پتروشیمی، بلکه برای ایجاد دانش فنی قابل استفاده است.
 سید امید شهیدی نیا، اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز شاهد تولید دانشهای فنی دیگر و قطع وابستگی کشور به کشورهای خارجی باشیم.
این مراسم با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، معاون صنعت سازمان برنامه و بودجه، مدیران عامل شرکتهای هلدینگ و صنایع مرتبط، سرمایه گذاران و اصحاب رسانه برگزار شد.


 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39200

کلیدواژه

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها