نفت / شناسه خبر: 39196 / تاریخ انتشار : 1399/7/4 12:47
|

امضای نخستین قرارداد واگذاری لیسانس ایرانی تولیدپروپیلن از متانول

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از امضای قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن خبر داد.

نفتی ها /به نقل از وزارت نفت، علی پژوهان، از امضای قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول (MTP) با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن خبر داد و گفت: آئین این امضای قرارداد بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و یک پتروشیمی داخلی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فردا توانمندی‌های شرکت، امکانات و تجهیزات، توان دانشی و مهندسی و عملکرد پایلوت نیمه صنعتی MTP برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران صنعت پتروشیمی نیز رونمایی خواهد شد، افزود: این دمو پلنت تمام المان‌های یک واحد صنعتی را به‌طور کامل دارد و نشان‌دهنده توانمندی و آمادگی فنی و مهندسی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در ارائه لیسانس و اسناد مهندسی واحدهای MTP است.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بیان اینکه همزمان با توسعه دانش‌فنی MTP، دانش فنی تولید همه کاتالیست‌های مورد نیاز این واحد نیز کسب و داخلی‌سازی شده است، ادامه داد: در توسعه طرح‌های تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی و پروپیلن از متانول هم در بخش دانش‌فنی فرآیند و هم در بخش کاتالیست‌های مورد نیاز، هیچ محدودیتی برای توسعه وجود ندارد.

پژوهان یادآور شد: پژوهش و تحقیقات برای رسیدن به توانمندی‌های کنونی از ۱۵ سال پیش آغاز شده است و ما امروز توان آن را داریم که بسته به ظرفیت طرح ۶ تا ۱۰ ماه اسناد مهندسی طرح تولید پروپیلن از متانول را به سرمایه‌گذاران تحویل دهیم.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39196

کلیدواژه

تولیدپروپیلن از متانول

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها