نفت / شناسه خبر: 39190 / تاریخ انتشار : 1399/7/2 08:24
|

متقاضیان استیضاح زنگنه قانع نشدند

بسیاری معتقدند در این جلسه با گفتن این سخنان به شعور نمایندگان و همچنین مردم توهین شده است، و شایسته است که نمایندگان و نهادهای نظارتی مانند قوه قضائیه، اجازه ندهند که بیش از این به مردم توهین شود.

نفتی ها /پایگاه تحلیلی خبری "نفتی‌ها" نظرسنجی هفته گذشته خود را به ماجرای دفاعیات عجیب و پر حاشیه زنگنه در مجلس اختصاص داد و از مخاطبانش خواست تا بگویند، تا چه اندازه  از دفاع اخیر زنگنه از عملکرد وزارتخانه متبوعش در مجلس قانع شدند؟ و این همه نتیجه...


نکته اینجاست که نتیجه این نظر سنجی تنها بخش کوچکی از  جامعه آماری است که از دفاع وزیر نفت از عملکردش ناراضی بودند و وآن را قانع کننده نمیدانند در این میان حتی خود نمایندگان مجلس هم گفتند که قانع نشدند.
در واقع وقتی وزیر نفت، در پاسخ به اعتراض نمایندگان مبنی بر حذف کارت سوخت و وارد شدن خسارت به کشور، در صحن علنی مجلس اظهار کرد: «سهمیه‌بندی بنزین را مگر من لغو کردم؟ تصمیم دولت بوده  و مجلس هم هیچ مخالفتی با آن در زمان خودش نداشته. ۶ خرداد  ۱۳۹۴ با تصمیم دولت بنزین تک نرخی شد. هیچ کس هم به این اعتراض نکرد . حالا از من بعد از پنچ، شش سال می پرسند چرا تصویب شد؟ افزایش مصرف هم ناشی از آن نبوده است».؛ بسیاری از رسانه ها در همان ابتدا نوشتند که  چندان هم از این نحوه پاسخگویی شگفت‌زده نشده‌اند و اینگونه پاسخ گفتن از سوی زنگنه و اعضای دولت، دیگر برایشان نخ نما شده است.
از سویی دیگر هم بسیاری معتقدند در این جلسه با گفتن این سخنان  به شعور نمایندگان و همچنین مردم توهین شده است، و شایسته است که نمایندگان و نهادهای نظارتی مانند قوه قضائیه، اجازه ندهند که بیش از این به مردم توهین شود.
 حالا ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، گفته است: پاسخ های زنگنه برای نمایندگان اصلا قانع کننده نبود و نمایندگان بر ادامه پیگیری استیضاح تاکید داشتند؛ و باید دید پایان این قصه  که سر درازی دارد سرانجام به کجا ختم خواهد شد.

شما مخاطبین عزیز "نفتی‌ها" همچنان می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39190

کلیدواژه

زنگنه

بیژن زنگنه، وزیر نفت

وعده های زنگنه

بیژن زنگنه وزیر نفت

استیضاح زنگنه

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها