نفت / شناسه خبر: 39012 / تاریخ انتشار : 1399/6/10 07:32
|

کشف یک تبانی در پتروشیمی مبین/ ماجرا چیست؟

این شرکت باپیشنهادهای جذاب مالی به شرکت‌های حاضر در مناقصه ، آنها را از دور رقابت خارج و به عنوان تنها شرکت کننده ، مبلغی با بیش از ٨ میلیارد تومان تبانی را در در پاکت مورد نظر کارسازی می‌نماید.

نفتی ها /یک شرکت پیمانکاری حاضر  در  مناقصه غذای پتروشیمی مبین که هفته گذشته بازگشایی پاکات آن انجام گردید ، با خرید پاکات قیمت‌های پیشنهادی شرکت‌های دیگر و در نهایت ارائه قیمت بسیار بالا و نامتعارف سعی در بدست آوردن این پیمان داشته که ظاهرا با ورود هماهنگ نهادهای نظارتی - امنیتی به این امر و آگاهی از نحوه خرید پاکات شرکت‌های متقاضی،این تبانی چند  میلیاردی فاش می‌شود.
ظاهرا این شرکت در قالب پیشنهادهای جذاب مالی به شرکت‌های حاضر در مناقصه و خرید پاکات ، آنها را از دور رقابت خارج و در نهایت عملأ به عنوان تنها شرکت کننده این مناقصه ، مبلغی نامتعارف با بیش از  ٨ میلیارد تومان تبانی را در پاکت مورد نظر کارسازی مینماید.
این تبانی در مناقصه طبخ و تهیه غذای پتروشیمی مبین که با اقدام هماهنگ و بموقع واحدهای نظارتی، امنیتی استان بوشهر و دادستانی  کشف گردیده است ، باردیگر پتروشیمی مبین را ملزم به برگزاری مناقصه ای سلامت و شفاف  خواهد کرد. پتروشیمی که اخیرا با بازنشسته شدن مدیرعامل سابقش با مدیریتی جدید اداره می‌گردد. دراین بین شنیده ها حکایت از آن دارد که این تبانی احتمالا با کمک عواملی از داخل این پتروشیمی صورت پذیرفته است  . براین اساس شاید ضروری باشد که مدیرعامل تازه نفس این شرکت به دنبال کشف حقایق پشت پرده این تبانی و پاکسازی نیروی انسانی خود باشد تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری گردد.
هر چند که به نظر می‌رسد تبانی در مناقصه غذا در شرکت‌های پتروشیمی عسلویه به امری طبیعی بدل گردیده چراکه سال گذشته نیز با عدم برگزاری مناقصه غذای شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد و حاشیه های ناشی از آن در نهایت با ورود سازمان بازرسی استان بوشهر به این موضوع، از تحقق فسادی دیگر جلوگیری گردید. نکته قابل تامل آنکه در قرارداد مورد اشاره پس از برگزاری مناقصه، شرکت مورد حمایت برخی از مسوولان پازارگاد در آن زمان، حتی موفق به کسب امتیازهای اولیه حضور در مناقصه نشد و از دور رقابت بازماند.
بنابراین به نظر می‌رسد برگزاری مناقصه‌های غذا در عسلویه این روزها به یکی از محل‌های اصلی رسوخ مفسدان به این منطقه بدل شده که درهمین راستا نظارت هر چه بیشتر شاید بتواند راه گریز فاسدان اقتصادی را ببندد.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39012

کلیدواژه

پتروشیمی مبین

شرکت‌های پتروشیمی عسلویه

مناقصه غذای پتروشیمی ها

وصول منابع نفت و فرآورده‌های نفتی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها