نفت / شناسه خبر: 38940 / تاریخ انتشار : 1399/5/27 16:19
|

شرکت ملی نفت به انجام دادن مسئولیت‌های اجتماعی در استان‌های نفت‌خیز توجه کند

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر ضرورت توجه شرکت ملی نفت به انجام دادن مسئولیت‌های اجتماعی در استان‌های نفت‌خیز گفت: با توجه به تجربه کشورهای جهان...

نفتی ها /رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر ضرورت توجه شرکت ملی نفت به انجام دادن مسئولیت‌های اجتماعی در استان‌های نفت‌خیز گفت: با توجه به تجربه کشورهای جهان، ما هم باید برای افزایش رفاه کارکنان صنعت نفت بیش از گذشته تلاش کنیم.

فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس در حاشیه مراسم امضای قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت گفت:‌مراسمی که برگزار شد برای امضای ۱۳ قرارداد نفتی توسط شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌های داخلی است که این اقدام با اتکا به ظرفیت‌های داخلی انجام می‌شود و امیدواریم که این کار استمرار داشته باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: اتکا به نیروهای متخصص داخلی باعث می‌شود که توان مدیریتی کشور در حوزه نفت و گاز تقویت شود و همچنین به بومی‌سازی  تجهیزات کمک می‌کند و این موضوع می‌تواند مقدمه‌ای باشد باری صدور خدمات تخصصی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی به سایر کشورها.

عباسی گفت: هر کار صنعتی که انجام می‌شود باعث می‌شود که در محل انجام آن کار و احداث واحدهای صنعتی جمعیتی متمرکز شوند که این جمعیت متمرکز شده تمدن جدید صنعتی را بر محور آن فعالیت صنعتی تشکیل می‌دهند. این جمعیت نیاز به یک خدمات خاص وعمرانی نیاز دارند که مسؤولیت اجتماعی آن بر عهده آن واحد صنعتی است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: اگر به گذشته نگاه کنیم کشورهایی مثل انگلیس در حوزه نفتی ما فعال بودند و به بحث رفاه کارکنان خود اهمیت بسیار زیادی می‌دادند که هم اکنون نیز آثار آن در صنعت نفت ایران قابل مشاهده است. با توجه به تجربه کشورهای جهان، ما هم باید برای افزایش رفاه کارکنان صنعت نفت بیش از گذشته تلاش کنیم.

عباسی گفت: برای انجام مسؤولیت اجتماعی در مناطق نفت‌خیز به خصوص استان‌های ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد،‌بوشهر و هرمزگان بودجه‌های دولتی کافی نیست و خود وزارت نفت مستقیم باید برای عمرانی و رفاه این کارکنان اقدام کند. با احداث پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها در این استان‌ها آلودگی زیادی ایجاد شده است که این آلودگی به ساکنین این استان‌ها آسیب زیادی می‌رساند در نتیجه توجه بیشتر به مسؤولیت اجتماعی توسط وزارت نفت و شرکت ملی نفت بیش از گذشته اهمیت می‌یابد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38940

کلیدواژه

شرکت ملی نفت

استان‌های نفت‌خیز

شرکت ملی نفت ایران

اعتصاب کارکنان شرکت ملی نفت ایران

نخستین مدیرعامل شرکت ملی نفت پس از انقلاب

قراردادهای پژوهشی شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفت فراساحلی چین

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور مهندسی و توسعه

مدیر اسبق امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران

امور بین‌الملل شرکت ملی نفت

مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفتکش‌های ایران

شرکت ملی نفت تایوان

اطلاعیه بانک‌های مورد قبول شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفت،گاز و پتروشیمی

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت

مدیر بازنشسته شرکت ملی نفت ایران

مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفت ابوظبی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها