نفت / شناسه خبر: 38853 / تاریخ انتشار : 1399/5/14 08:36
|

بازهم جمع آوری امضاء برای استیضاح مرد اول نفت کلید خورد/ راه زنگنه و اصغر فرهادی از هم جدا می‌شود؟

گویی بهارستانی‌ها چه در دوره قبل و چه در دور جدید مجلس عهدی نانوشته بسته اند تا در هر فصل از سال حداقل یکبار اقدام به جمع اوری امضا کنند و این وزیر دولت روحانی را به چالش کشند.

نفتی ها /زنگنه را باید رکوردار اقدام مجلس‌ها در راستای جمع اوری امضا جهت استیضاح یک وزیر دولت دانست.گویی بهارستانی‌ها چه در دوره قبل و چه در دور جدید مجلس عهدی نانوشته بسته اند تا در هر فصل از سال حداقل یکبار اقدام به جمع اوری امضا کنند و این وزیر دولت روحانی را به چالش کشند.
امروز خبر می‌رسد مجلس باردیگر در راستای استیضاح وزیرنفت قدم برمی‌دارد و در این میان تا روز گذشته حدود٦٣امضا جمع اوری شده است.تفاوت این اقدام بهارستانی‌ها نسبت به اقدام گذشتگان مجلس تهیه طرح جامع و کاملی از نکات منفی و البته فنی عملکرد زنگنه است که ظاهرا اینبار قرار است سرنوشت این وزیر را پیچیده تر از گذشته رقم زند.
زنگنه ای که بحث استیضاح هایش اخیرا با فیلم‌های اصغر فرهادی مقایسه می‌شد و بسیاری از کارشناسان معتقد بودند همواره طرح استیضاح این وزیر بدون داشتن پایان مشخص به فراموشی سپرده می‌شود اینبار باید پاسخگوی ابهامات عملکردی باشد که به اذعان برخی از کارشناسان گریز از این تخلفات احتمالی کاری آسان نخواهد بود.
در طرح استیضاح وزیرنفت دولت روحانی آنهم تنها چند ماه آخر عمر دولت دوازدهم موضوعی است که از سوی برخی از بهارستانیه‌ا به نقد کشیده شده و برخی از نمایندگان علی رغم تاکید بر اینکه با کشیده شدن طرح استیضاح به صحن رای منفی به حضور این وزیر در نفت خواهند داد بازهم اعتقاد دارند با توجه به نزدیک شدن به پایان عمر دولت روحانی شاید استیضاح این وزیر به نفع مصلحت کشور آنهم به دلیل ایجاد عواقب ناخوشایند تغییرات مدیریتی در این روزها نباشد. اما درنهایت این نمایندگان نیز با وجود امضا نکردن این طرح همچنان بر دادن رای منفی به حضور زنگنه برمسند مدیریت وزارت نفت در صورت کشیده شدن موضوع به صحن اصرار دارند.
دراین بین دلایل طرح شده در نامه درخواست استیضاح زنگنه که نسخه ای از آن در اختیار نفتی‌ها قرار گرفته است به موضوعاتی چون عدم دستیابی به اهداف ۹ گانه صنعت نفت، عدم دستیابی به فناوری و دانش فنی در صنعت نفت برای نیل به جایگاه دوم علمی و فناوری در منطقه،عملکرد ناکارآمد ،مدیریت مستبدانه،خسته و یکنواخت،انتصاب نیروهای جناحی،غیرنفتی،بی تخصص،سونامی نمایندگان مجلس، عدم برقراری تعامل موثر بین المللی از دست دادن(بازارهای جهانی،تامین فاینانس،صدور خدمات فنی و مهندسی و مشارکت و سرمایه گذاری بین المللی) و در نهایت رکود اقتصادی و خسارت بی سابقه مالی اشاره شده است.
نکته قابل تامل در این طرح استیضاح ذکر نام ۲۶ نماینده مجلس سابق و استخدام آنان توسط زنگنه در نفت است که این خود یکی از مهمترین بحث‌های مورد گلایه بهارستانی‌های تازه نفس نسبت به عملکرد مبهم زنگنه است.در طرح به ۹ سوالی اشاره شده که وزیرنفت اینبار باید به طور جدی پاسخگوی آنان باشد که قطعا نگاهی هر چند سطحی به هریک ازاین سوالها نشان از فرارسیدن روزهای دشوار زنگنه دارد. روزهایی که شاید اینبار همانند فیلم‌های اصغر فرهادی با پایانی باز و بی سرانجام به پایان نرسد و با پایانی تلخ برای مردی که روزی شیخ الوزرآء می‌نامیدنش به پایان خط برسد!


پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38853

کلیدواژه

زنگنه

بیژن زنگنه

بیژن زنگنه، وزیر نفت

دیدار نجفی وزنگنه

وعدههای زنگنه

وعده های زنگنه

اصغر فرهادی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها