نفت / شناسه خبر: 38843 / تاریخ انتشار : 1399/5/12 15:14
|

سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر با کارگران چه می‌کند؟/ احقاق حقی که بی جواب ماند

طی پیامی که گروهی از پرسنل ارکان ثالث سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در دایرکت اینستاگرام "نفتی‌ها" داشتند، ازعدم اجرای صحیح ابلاغیه پوشش بیمه تکمیلی در این منطقه گلایه کردند.

نفتی ها /طی پیامی که گروهی از پرسنل ارکان ثالث سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در دایرکت اینستاگرام "نفتی‌ها" داشتند، ازعدم اجرای صحیح ابلاغیه پوشش بیمه تکمیلی در این منطقه گلایه کردند.

این در حالی است که، نهم اردیبهشت ماه سال جاری مسعود کرباسیان- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، طی ابلاغیه ای اعلام کرد: پوشش بیمه تکمیلی درمان مشاغل پیمانکاری پیمان‌های مستمر وغیر پروژه‌ای، عیناً -با تعهدها و شرایط یکسان با پوشش بیمه‌ای کارکنان قرارداد مدت موقت خواهد بود.

کرباسیان  در این ابلاغیه کارفرما را موظف به تأمین ۸۰ درصد هزینه بیمه تکمیلی کارکنان پیمانکار کرده است و تنها ۲۰ درصد هزینه‌های این پوشش بیمه‌ای توسط فرد شاغل پرداخت خواهد شد.

و به دنبال این ابلاغیه مدیران ستادی و مدیران عامل شرکت‌های تابع موظف شده‌اند پس از تهیه فهرست قراردادها و کارکنان پیمانکاری مشمول این قانون و گرفتن تأییدیه آن از مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، ابلاغیه فوق‌الذکر را به پیمانکاران ابلاغ کنند تا در زمینه عقد قرارداد بیمه تکمیلی برای کارکنان طرف قرارداد خود اقدام لازم را به عمل آورند.

حال اما حرف دل این کارگران این است که، چرا طبق ابلاغیه برای بیمه تکمیلی آنها اقدام نمیشود؟ و در حالی که خوشحال اجرای این ابلاغیه بودند به آنها اعلام شده است که بر خلاف سایر کارکنان باید حق بیمه خود را کامل پرداخت کنند، تا بتوانند از خدمات درمانی بیمه خود استفاده کنند.

این کارکنان در ادامه عنوان کردند، زمانی هم که به دنبال پیگیری این ماجرا بودند سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر اعلام کرده که هنوز چنین ابلاغیه ای در خصوص نحوه بیمه کارکنان ارکان ثالث به دست آنها نرسیده است.

در این میان اما چیزی که بیش از همه خاطرارکان ثالثی ها را مکدر کرده است میزان بالای تفاوت ها و تبعیض ها بین آنها و سایر کارمندان و کارکنان بوده است، در حالی که هر دو به یک اندازه در جهت اعتلای مجموعه به  اهدافش تلاش دارند.

گفتنی است مشکل بیمه تکمیلی این کارکنان در حالی این روزها مطرح می‌شود که  با گذشت بیش از چهار ماه از ابلاغ دستورالعمل بهبود معیشت نیروهای پیمانکاری نفت  و طرح طبقه بندی مشاغل هنوز بسیاری از شرکت های نفتی اقدام به اجرای صحیح این ابلاغیه نکرده اند.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38843

کلیدواژه

ابلاغیه پوشش بیمه تکمیلی

سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها