نفت / شناسه خبر: 38805 / تاریخ انتشار : 1399/5/5 13:29
|

کارت‌ سوخت خودروهای شخصی به‌زودی صادر و ارسال می‌شود

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش سرعت فرآیند صدور و ارسال کارت سوخت خودروهای شخصی در آینده‌ای نزدیک خبرداد.

نفتی ها /به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به تسریع در فرآیند صدور کارت سوخت گفت: تأخیر به‌وجود آمده در فرآیند صدور و ارسال کارت سوخت به دلیل شرایط ویژه شیوع کرونا در کشور است که این مشکل به‌زودی برطرف خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه این افزایش زمان صدور کارت سوخت تنها مربوط به خودروهای شخصی است، تأکید کرد: مدت انتظار صدور کارت سوخت خودروهای عمومی همچون گذشته بوده و وقفه‌ای در این زمینه به‌وجود نیامده است.

شایان ذکر است مدت زمان عملیات صدور و ارسال کارت‌های هوشمند سوخت درخواستی در شرایط عادی حدود دو تا سه هفته بود که این مدت به دلیل افزایش حجم درخواست‌ها به دلیل اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین تا روزانه ۸۰ هزار تقاضا، به حدود یک ماه و نیم افزایش یافت.

مدت زمان اجرای این فرآیند با کاهش تب و تاب ثبت‌نام کارت سوخت المثنی در آخرین ماه‌های سال گذشته اندکی کاهش یافته بود که به‌دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا در کشور و کاهش مدت زمان حضور کارکنان در اداره‌ها، دوباره افزایش یافته است.

عرضه بنزین به خودروها از ۲۰ مردادماه پارسال (۹۸) فقط با ارائه کارت هوشمند سوخت در جایگاه‌ها انجام می‌شود و متقاضیان دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی می‌توانند درخواست خود را از طریق مراجعه به پلیس‌ +۱۰ یا سامانه ‌epolice.ir به ثبت برسانند.

تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت سوژه‌ای در فارس من با عنوان «مشکل صدور کارت سوخت با کیست؟» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38805

کلیدواژه

صدور کارت سوخت

هدف از صدور کارت سوخت چیست؟

صدور کارت سوخت المثنی

کارت سوخت خودروهای شخصی

کارت‌ سوخت خودروهای شخصی

کارت هوشمند سوخت المثنی

خودروهای شخصی

فاطمه کاهی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها