نفت / شناسه خبر: 38791 / تاریخ انتشار : 1399/5/4 09:17
|

ویدیو/رمزگشایی از ابعاد پیچیده پرونده فساد درPCC/ توماس درپتروشیمی کیست؟

رمزگشایی از ابعاد پیچیده پرونده فساد در PCC را در این ویدیو مشاهده خواهید کرد.

نفتی ها /۱۵ اسفندماه سال ۱۳۹۷ اولین جلسه رسیدگی به پرونده فساد در بازرگانی پتروشیمی برگزار شد و برای اولین بار و آخرین بار نامی از توماس مدیرعامل یک شرکت خارجی برده شد.
توماس مدیرعامل شرکت هنری بارتر است که طبق مستندات همکاری‌های حسابی و ارزی با احمدیان متهم ردیف دوم پرونده داشته است.
پس از پایان اولین جلسه رسیدگی به این پرونده دیگر نامی از توماس برده نشد و همواره در بخش تخلفات ارزی از دیگر شرکت‌های خارجی چون شرکت MTN آفریقای جنوبی(آقای نظیر پاتل) نام برده شده است.
احمدیان نیز در حین بازجوئی درخصوص توافقات و تبادلات ارزی با شرکت‌های خارجی توسط خود و همراهانش چون شیرعلی، علی رغم درج نام توماس در پرونده هیچگونه نامی از او و شرکتش نبرده و تنها به دریافت مبالغی از ایزه و لنکوور اشاره نموده است.
با اینحال بنابر اظهارات برخی از منابع آگاه این احتمال قوت گرفته که بخشی از پول بازگردانده نشده متهم ردیف دوم به ایران در اختیار توماس باشد.
در پرونده پتروشیمی که اختلاس و اخلال در نظام ارزی کشور است محسن احمدیان جمعا  ۱۴۰ میلیون دلار را به حساب شرکت واریز نکرده است. به عبارتی مشخص نیست این مبلغ در کجا و توسط چه کسی پنهان شده است؟
گفته می‌شود ادامه رسیدگی به این پرونده امروز ۴ مرداد ۹۹ ساعت ۹ صبح با مدیریت قاضی مسعودی برگزار خواهد شد.
اما شاید بد نباشد امروز به این موضوع که پول‌های گمشده در اختیار کیست؟ پرداخته شود تا شاید در شرایط سخت این روزهای کشور با بازگرداندن منابع ارزی گمشده رونقی هر چند کوچک به اقتصاد کشور داده شود!

 

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38791

کلیدواژه

فساد در بازرگانی پتروشیمی

مدیرعامل شرکت هنری بارتر

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها