نفت / شناسه خبر: 38628 / تاریخ انتشار : 1399/4/11 15:50
|

تولید نفت ونزوئلا در ششمین ماه متوالی کاهش یافت

تولید نفت خام در ونزوئلا در ماه ژوئن برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت.

نفتی ها /به نقل از بلومبرگ، تولید نفت خام در ونزوئلا در ماه ژوئن برای ششمین ماه متوالی سقوط کرد و وضعیت ناگوار صنعت نفت این کشور را که به دلیل تحریم های آمریکا و کاهش تقاضا در پی شیوع کرونا رخ داده است، نمایان تر کرد.

براساس اسناد شرکت ها و وزارت نفت ونزوئلا، شرکت دولتی پترولئوس دی ونزوئلا کاهش ۳۲ درصدی تولید در ماه ژوئن را گزارش داد. این شرکت تولید خود را تقریباً ۲۰۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با ماه قبل کاهش داد.

بنا بر این گزارش، تا تاریخ ۲۸ ژوئن، تولید نفت ۴۲۲۴۰۰ بشکه در روز بوده است.

ونزوئلا که بزرگترین ذخایر نفت خام جهان را داراست ، در تلاش است تا صنعت نفت خود را احیا کند. این در حالی است که دولت ترامپ به منظور برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ، تحریم های این کشور را افزایش داده است.

حداقل ۵۰ نفتکش که برای صادرات نفت ونزوئلا و یا تحویل بنزین به این کشور استفاده می شدند، توسط ایالات متحده تحریم شده اند و این امر صادرات نفت را که برای دولت مادورو حیاتی است، بسیار کاهش داده است.

شرکت های خارجی خرید محموله های نفتی ونزوئلا را لغو کرده اند، ظرفیت مخازن ذخیره نفت پر شده اند و شرکت پترولئوس مجبور شده است چاه ها را ببندد.

در ماه مه ، این کشور فقط یک دکل برای استخراج نفت حفاری می کرد و کاهش تولید به سطحی رسید که طی ۷۳ سال گذشته مشاهده نشده است.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38628

کلیدواژه

ذخایر نفت خام جهان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها