نفت / شناسه خبر: 38610 / تاریخ انتشار : 1399/4/9 11:16
|

امارات فروش نفت به مشتریان خود را ۵ درصد کاهش داد

شرکت ملی نفت ابوظبی به مشتریان خود که ماهانه مقدار مشخصی نفت از این شرکت دریافت می‌کنند اعلام کرد ۵ درصد از صادرات نفت خود را پایین آورده است.

نفتی ها / شرکت ملی نفت ابوظبی به مشتریان خود که ماهانه مقدار مشخصی نفت از این شرکت دریافت می‌کنند اعلام کرد ۵ درصد از صادرات نفت خود را پایین آورده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اس پی گلوبال پلتس، شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) در ماه اوت ۵ درصد از مقدار نفتی را که از تمام درجات نفتی به مشتریان مدت دار خود تحویل می دهد، کم میکند.

 ادنوک به مشتریان خود که ماهانه مقدار مشخصی نفت از این شرکت دریافت می‌کنند اعلام کرد ۵ درصد از صادرات نفت خود را برای درجات نفتی محبوب موربان، آپر زاکوم، ام لولو و داس بلند پایین آورده است.

ادنوک  ۵ درصد از صادرات خود در ماه جولای را هم کاهش داده است. صادرات نفت موربان و آپر زاکوم ادنوک در ماه ژوئن ۲۰ درصد کاهش داشته و صادرات درجات نفتی داس بلند و ام لولو پنج درصد پایین آمده است. دلیل این کاهش صادرات، پیوستن امارات به عربستان، کویت و عمان در کاهش تولید بیش از سهمیه شان طبق قرارداد کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس در ژوئن بوده است.

 این خبر در شرایطی منتشر شد که اوپک و متحدانش هنوز در مورد تمدید کاهش ۱۰ میلیون بشکه‌ای تولید نفت پس از ماه جولای تصمیم گیری نکرده اند. ائتلاف اوپک پلاس  توافق کرده کاهش تولید از ماه اوت ۷.۷ میلیون بشکه در روز باشد ولی اعلام شد به منظور مدیریت بهبود بازار نفت، احتمال تغییر این قرارداد وجود دارد.

 نشست بعدی ائتلاف اوپک و متحدانش در ۳۰ نوامبر و اول دسامبر در وین برگزار می‌شود ولی یک کمیته نظارتی شامل بزرگترین اعضای این ائتلاف از جمله عربستان و روسیه، در پانزدهم جولای دیدار می کنند. این کمیته پیشنهاد های لازم برای همکاری بیشتر اعضا با قرارداد کاهش تولید را ارائه می دهد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38610

کلیدواژه

شرکت ملی نفت

اوپک

آپر زاکوم ادنوک

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها