نفت / شناسه خبر: 38554 / تاریخ انتشار : 1399/4/1 08:02
|

زمان بازگشت اخراجی‌های معتبر نفت رسید/ نیاز به طردشدگان خبره بین الملل نفت!

برهمین اساس اگر نفت بخواهد می‌تواند از یک جایی شروع کند. فقط خدا کند اگر بر انجام چنین کاری نظر پیدا کند به گونه ای عمل شود که بر مصداق " برای وصل کردن باشد و نه فصل کردن"...

نفتی ها /شرایط بین المللی این روزهای کشورمان به گونه ای شده که در حوزه نفت و انرژی نیازمند بکارگیری تمام انرژی‌ها و امکانات موجود از سوی متخصصان و صاحب نظران هستیم. موضوع فقط سخت و شدیدتر شدن تحریم‌ها نیست مسئله مهم و قابل تامل یکدل و همراه ساختن افرادی است که شرایط موجود و برخی سیاست‌های بکار گرفته شده از سوی وزارت نفت آنان را خودخواسته به حاشیه و انزوا کشانده است. افراد توانمندی که ممکن است به چنین تصوری رسیده باشند که دیگ امروز وزارت نفت برای افرادی مثل آنان نمی‌جوشد بنابراین هرچه در آن بجوشد برایشان مهم نیست.
هنوز هم در مجموعه وزارت نفت کشورمان افرادی هستند که با تلفن، خواهش، لابی یا هر راهکار دیگر می‌توانند صاحب نظران و متخصصان کاربلد و دلسوز ایران در صنعت نفت و دیگر سازمان‌ها و نهادها را برای مدیریت هرچه مطلوب تر شرایط فعلی و افزایش روحیه کار و تلاش در میان نیروها گرد هم آورده، همدل و همراه نمایند.
در حال حاضر کشورهای عضو اوپک و گروه اوپک پلاس در راستای کنترل عرضه و تقاضای نفت تعاملات و راهکارهای جداگانه،دو طرفه و چند طرفه ای را به کار گرفته اند. برخی کشورها نظیر کویت ورود کارشناسان نفتی خارجی به مجموعه خود را ممنوع کرده اند یا مثلا عراق از پیمانکار اصلی خویش خواسته تولید نفتش را با توافقات صورت گرفته در آخرین اجلاس اوپک هماهنگ کرده، مقداری از آن را  کاهش دهد.
تعاملات گازی کشورها نیز به گونه دیگری در حال گسترش است و ایران نباید از دور این  تعاملات خارج مانده یا در حاشیه قرار بگیرد. زمانی برگزاری اجلاس مشترک با برپایی نمایشگاه‌ها و همایش‌های تخصصی نفتی می‌توانست متخصصان و مدیران کشورها را در تهران گرد هم آورد ولی شرایط فعلی کرونا این راهکار را نه تنها برای ایران بلکه برای تمام کشورها غیرممکن ساخته است.
برهمین اساس اگر نفت بخواهد می‌تواند از یک جایی شروع کند. فقط خدا کند اگر بر انجام چنین کاری نظر پیدا کند به گونه ای عمل شود که بر مصداق " برای وصل کردن باشد و نه فصل کردن"

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38554

کلیدواژه

طردشدگان خبره بین الملل نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها