نفت / شناسه خبر: 38450 / تاریخ انتشار : 1399/3/17 07:35
|

بازهم اعتراض کارگری در عسلویه/ مدیران منطقه چه می‌کنند؟+ عکس

هفته گذشته حدود ۱۰۰ تن از کارکنان بومی فضای سبز و نهالستان سایت ۳ منطقه ویژه انرژی پارس در پی عدم دریافت حق و حقوق خود دست به اعتراض زدند،ا این در حالی است که این اولین باری نیست که صدای اعتراض کارکنا

نفتی ها /هفته گذشته حدود ۱۰۰ تن از کارکنان بومی فضای سبز و نهالستان سایت ۳ منطقه ویژه انرژی پارس در پی عدم دریافت حق و حقوق خود دست به اعتراض زدند،ا این در حالی است که این اولین باری نیست که صدای اعتراض کارکنان بخش‌های مختلف منطقه ویژه انرژی پارس بلند شده است.
این بار اما ظاهراً نوبت قشر کارگر و زحمتکش این منطقه است که به ادعای برخی از آنان با تبانی مدیریت منطقه و پیمانکار حقشان ضایع شده است.
طی تماسی که این معترضین با پایگاه تحلیلی خبری "نفتی‌ها" داشتند، مدعی شدند که حقوق، مزایا و حق بیمه شان ازپانزدهم اسفند ماه سال گذشته به تشخیص پیمانکار مربوطه و خلاف قرار داد اولیه پرداخت شده است.
علاوه بر این پرداخت سلیقه ای پاداش بهره‌وری و اضافه‌کاری‌ها که خلاف قرارداد اولیه کارکنان است از دیگر موارد عنوان شده که باعث ایجاد نارضایتی گردیده است.
از سویی دیگر ساعت کاری آنها که طبق قرارداد باید در روزهای گرم سال نصف می‌شد نه تنها اجرا نشده، بله باز هم به صلاحدید پیمانکار دو ساعت هم اضافه شده است.
نکته تاسف بار دیگری که دراین میان وجود دارد این است که به گفته این معترضین نه تنها صدای اعتراض و نامه نگاری‌هایشان به جایی نرسید؛ حتی به حال یکی از همکارانشان که بر اثر شدت فشار عصبی تشنج کرد هم توجهی نشده است.
این درحالی است که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند: ریشه این اعتراضات گاه و بیگاه و البته بی‌نتیجه ماندن آن این است که بسیاری از  کارگران بابت از دست دادن شغل خود می‌ترسند و بدعهدی کارفرما و شرایط نامناسب را تحمل می‌کنند، و برخی از کارفرمایان نیز با سوء استفاده از این موقعیت و با استفاده از این ترفند حقوق کارگران را زیر پا می‌گذارند.
در این میان آنچه مسلم است این است که، گویا منطقه ویژه انرژی پارس چندان هم به صدای اعتراضات کارکنان خود گوش نمی‌سپارد، زیرا چندی قبل نیز جمعی از کارگران بومی عسلویه  از استخدام غیربومی‌ها انتقاد کرده بودند و از این که تعداد زیادی از کارگران بومی با اتمام پروژه‌های پیمانکاری بیکار شده بودند گلایه داشتند.
در ادامه این کارگران با بیان اینکه به همه مسئولان و برخی از نمایندگان خود در مجلس مراجعه کرده‌‌اند این گلایه را داشتند که خیلی از غیربومی‌ها، بازنشسته‌ها نیز در عسلویه حقوق بالا می‌گیرند؛ درحالیکه کارگران بومی، پیمانکاری هستند و بدون امنیت شغلی با حداقل دستمزد سر می‌کنند و حق هیچگونه اعتراضی ندارند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 


 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38450

کلیدواژه

کارکنان بومی فضای سبز و نهالستان سایت ۳ منطقه ویژه انرژی پارس

منطقه ویژه انرژی پارس

اعتراض کارگری در عسلویه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها