نفت / شناسه خبر: 28378 / تاریخ انتشار : 1399/2/28 13:55
|

آخرین وضع پیشرفت خط لوله گوره جاسک

عملیات گسترده‌ای در مسیر اجرای طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک، طی دو ماه اخیر در بخش‌های مختلف اعم از خاکبرداری، مسیرسازی، ریسه لوله و جوشکاری لوله انجام شده است.

نفتی ها /شرکت مهندسی و توسعه نفت اعلام کرد: در پروژه احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک، از ۲۶ اسفندماه تاکنون، حدود یک میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری، حدود ۱۱۰ کیلومتر مسیرسازی، حدود ۴۵ کیلومتر عملیات ریسه لوله و افزون بر ۷۰ کیلومتر جوشکاری لوله انجام شده است.

زنجیره تولید لوله‌های این طرح راهبردی (تختال، ورق و لوله و حتی مواد اولیه پوشش) از سوی شرکت‌های داخلی تأمین می‌شود و ظرفیت تولید لوله‌های این طرح به‌تازگی و با به‌کارگیری دیگر ظرفیت‌های لوله‌سازی کشور، بیش از دو برابر افزایش یافته است.

بر اساس اعلام شرکت متن، قرار است تا پایان آبان‌ماه تمام لوله‌ها به گستره‌ها منتقل شود و تا قبل از پایان سال، عملیات اجرای گستره‌ها به پایان برسد. در بخش تلمبه‌خانه‌ها نیز تدابیر لازم برای تسریع در فرآیند خرید تجهیزات انجام شده است.

با اجرای طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، امکان انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت خام از پایانه نفتی گوره در استان بوشهر به منطقه جاسک در ساحل دریای عمان فراهم می‌شود. رئیس‌جمهوری فروردین‌ماه امسال در گفت‌وگو با وزیر نفت، با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌منظور حفظ سلامت کارکنان، بر پیشبرد پروژه‌های زیربنایی وزارت نفت به ویژه تسریع در روند احداث پروژه خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک تأکید کرد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28378

کلیدواژه

خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها