نفت / شناسه خبر: 28334 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 07:58
|

پشت پرده تغییرات شبانه نفت چیست؟/ زنگنه میراث احمدی نژاد را در نفت حفظ می‌کند؟

عسلویه کمی به هم ریخته است گوئی عده ای نگران از دست دادن ارتباطات خود پس از خداحافظی موسوی و آمدن فرد جدید هستند و تلاش دارند علیرغم حکم صادر شده بازهم ورق را به نفع مدیرعامل سابق برگردانند.

نفتی ها /در یک حرکت غیرقابل پیش بینی تنها سه ماه مانده به بازنشستگی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس، کرباسیان وی را برکنارو فرد جایگزین را معرفی می‌کند. حکم انتصاب هم خالی از هر تشکری از موسوی صادر می‌گردد تا این نگرانی را تشدید کند که نفت وارد بازی جدید تصفیه حساب‌هایی شده که دلیل پنهان آن هنوز مشخص نیست.
عسلویه کمی به هم ریخته است گوئی عده ای نگران از دست دادن ارتباطات خود پس از خداحافظی موسوی و آمدن فرد جدید هستند و تلاش دارند علیرغم حکم صادر شده بازهم ورق را به نفع مدیرعامل سابق برگردانند. اما دراین بین یک نکته قابل تامل است آنهم انتصاب‌های گاه وبیگاه کرباسیان دراین روزهای کرونائی است که همگان می‌دانند وی بدون اجازه زنگنه دست به هیچ تغییری نمی‌تواند بزند!
حال دلیل زنگنه برای تحولات اساسی در نفت چیست و قراراست بازی قدرت در روزها و ماه های پایانی عمر دولت به نفع چه کسانی رقم خورد هیچ کس نمی‌داند. اما به اذعان بسیاری از کارشناسان این تغییرات عمده در راستای سیاستی جدید و تغییر موضعی رقم می‌خورد که هنوز دلایل آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته تا جاییکه شاهد آن هستیم که چندی پیش زنگنه اجازه برکناری یکی از نزدیکان خود در شرکت ملی نفت را به کرباسیان می‌دهد و این مدیر تازه به نفت رسیده هم گوئی با بهره گیری از فرصت به دست آمده که مدتی است به انتظار آن نشسته از هیچ تلاشی برای هر چه زودتر محقق شدن این برکناریها دریغ نمی‌کند.
حال باید دید این روش جدید زنگنه مبنی بر تغییرات یک مرتبه در نفت که میراثی از احمدی نژاد لقب گرفته این بار قراراست چه مدیری را سوپرایز کند؟ چراکه عملکرد زنگنه در نفت حکایت از پشت پرده ای بزرگ دارد که به زودی با کنار رفتن این پرده برهمگان آشکار خواهد شد. اما قبل از آن قطعا باید برای خداحافظی با  برخی از مدیران بالاخص متخصصان و سابقه داران نفت خود را آماده کنیم. گوئی که این نگاه بدبینانه برخی از کارشناسان نفتی به واقعیت نزدیک می‌شود که وزارت نفت روحانی سعی دارد در روزهای پایانی عمرش این وزارتخانه را از هر متخصص قدیمی و سابقه داری در این حوزه پاک کند تا شاید دولت آینده به فرزندی ناتوان دست یابد که باید برای تربیت دوباره اش سال‌ها زمان صرف کرد تا شاید بتوان اندکی او را روی پا نگه داشت!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28334

کلیدواژه

زنگنه

انتصابات جدید

عسلویه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها