نفت / شناسه خبر: 28323 / تاریخ انتشار : 1399/2/21 09:00
|

گزارش "نفتی‌ها" از یک اتفاق نادر در جهان پتروشیمی/ وقتی هنرخوانده‌ها فروش پتروشیمی‌ها را اداره می‌کنند!

متاسفانه در این جابجایی‌ها اصل شایسته سالاری رعایت نمی‌گردد بطوریکه در بخشی چون فروش این مجتمع که علی القاعده برای دور زدن تحریم های ظالمانه باید از متخصص ترین و کارآمدترین نیروها گردد اما...

نفتی ها /اخیرا خبر می‌رسد که یکی از مجتمع‌های پتروشیمی فعال در ماهشهر که بزودی قراراست وارد بورس گردد این روزها با اعمال تغییرات گسترده مدیریتی ناشی از مدیریت ناصحیح مدیرعامل لاکچری، اقدام به تغییرات غیرکارشناسی چون برکناری رئیس اداره فروش بازرگانی خود و جایگزینی فردی با مدرک تحلیلی فوق دیپلم هنر نموده است. اگرچه این تغییرات پا را فراتر گذاشته تا جاییکه در برخی از بخشها ناچار به بهره گیری از کارکنان بی تجربه در بخشهای فنی شده اند که این خود باعث نگرانی کارشناسان در خصوص عواقب جبران ناپذیر شده است.
این مجتمع پتروشیمی پیش از این نیز رئیس مخازن بهره برداری خود را برکنار کرده تا جاییکه گزارش های دریافتی حکایت از آن دارد  که مدیرعامل جدید این شرکت ظرف یکسال و اندی از زمان روی کارآمدن قریب سی نفر را از کارکنان این مجموعه را از کار برکنار، جابجا یا وادار به خروج از این شرکت نموده است .پرسنل متخصصی که به اذعان کارشناسان عمدتا جزو افراد با تجربه این مجتمع محسوب می‌شوند. معلوم نیست در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفته است چنین تغییرات گسترده ای در  نیروهای این شرکت که قرار است  وارد بورس شود با چه توجیهات مدیریتی صورت گرفته است.
طبق گزارشات واصله متاسفانه در این جابجایی‌ها و برکناری‌ها اصل شایسته سالاری رعایت نمی‌گردد بطوریکه در بخشی چون فروش این مجتمع که علی القاعده برای دور زدن تحریم های ظالمانه باید از متخصص ترین و کارآمدترین نیروها گردد فردی با مدرک فوق دیپلم هنر منصوب گردیده است! سوالی که  باید دید آیا برای هیات مدیره این شرکت نیز پذیرفتنی و معقول است که مسئولیت بخش مهم بازرگانی به چنین نیرویی سپرده شود؟! آیا برای چنین انتصاباتی که حتی می‌تواند به سهم خود در اقتصاد کشورمان تاثیرگزار باشد شایسته سالاری رعایت گردیده است؟! ایا این پتروشیمیدر صورت حضور در بازار بورس و لزوم ارائه اطلاعات در اتاق شیشه ای و شفاف بورس می‌تواند در حوزه فروش و صادرات عملکرد بازرگانی موفقی داشته و حقوق سهامداران را حفظ نماید؟

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28323

کلیدواژه

پتروشیمی‌ها

جتمع‌های پتروشیمی فعال در عسلویه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها