نفت / شناسه خبر: 28036 / تاریخ انتشار : 1399/1/4 13:11
|

آخرین وضعیت صادرات ایران در شرایط کرونایی/ امیدواری‌ها برای رشد صادرات افزایش یافت

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را افزایش دهیم.

نفتی ها /با اشاره به وضعیت صادرات به عراق در شرایط کنونی شیوع کرونا اظهار داشت: علیرغم اعلام ترزیق ۸۵۰ میلیارد دلاری امریکا و ۳۲۰ میلیارد پوندی انگلیس شاهد سقوط شدید ارزش سهام و قیمت طلا بودیم و فقط بورس نیویورک ۳۱ درصد ارزش خود را از دست داد و چین اعلام کرد که ۵.۱۳ درصد از تولیدات صنعتی این کشور کاهش یافته است.

وی در ادامه به اوضاع شیوع کرونا در جهان اشاره و تصریح کرد: با وجود آزمایش اولین واکسن ویروس کرونا در آمریکا باز شاهد وحشت کشورهای غربی خصوصا امریکا، کانادا، انگلیس و روسیه هستیم و تعداد مبتلایان روزانه در حال افزایش است.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی همچنین گفت: آمار صادرات ۱۱ ماهه کشور منتشر و اعلام شد که از صادرات ۵.۳۸ میلیاردی کشور ۲۳ درصد سهم چین و ۲۲ درصد سهم عراق بوده است که حاکی از صادرات ۴۵۰.۸ میلیون دلاری به عراق است و این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را به ۹ میلیارد دلار برسانیم./ایلنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28036

کلیدواژه

فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها