نفت / شناسه خبر: 28025 / تاریخ انتشار : 1399/1/1 00:05
|

سال نو بردشمنان فرضی نفت مبارک!

قطعا باید نگران بود برای مدیران لایقی که قراراست بازهم در این سال زیرسنگینی تفکرات تلخ مدیران دهن بین و فرصت جوی نفت خورد شوند و شاید همانند بسیاری از مدیران گذشته عطای نفت را به لقایش ببخشند!

نفتی ها /یادداشت مدیرمسوول:سال ۱۳۹۸ با روزهای سخت و پر فراز و نشیب اش بالاخره به پایان رسید. روزهایی که قطعا برای نفتی‌ها نیز اصلا آسان نبود. از استیضاح وزیرنفت و حاشیه های سخت آن برای برخی از مدیران گرفته تا افزایش فشار تحریم‌ها که البته فضای سوء استفاده را برای برخی از مدیران باز و برای برخی از مدیران روزهای سیاه رقم زد! از فشار برای فروش نفت و محصولات نفتی گرفته تا ناامنی بیشتر کارکنان و کارگران این صنعت بالاخص صنعت پتروشیمی که موتور توسعه اش با افزایش فشار تحریم‌ها خاموش شد!
از مشکلات انتقال ارز فروش محصولات به کشور تا یافتن خریداری که طالب خرید با همه شرایط روز و ریسک‌هایش باشد نیز باید بگوئیم. از خریدارانی باید بگوئیم که روزی پشت درب اتاق مدیران ما برای خرید محصول به انتظار می نشستند تا انتظار مدیران ما در سال ۹۸ برای پاسخ آنان به تلفن هایشان! سختی‌ها دراین سال بسیار بود. اما گوئی حاشیه‌ها بیش از متن به این صنعت لطمه وارد کرد.
سال ۱۳۹۸ سال حاشیه پردازی مدیران نفت و در راس آن وزیر نفت بود. سالی که پر از حاشیه، خبرها و شایعات درگوشی بود که گوئی قدرتی بیشتر از واقعیت داشتند . دراین میان کم نبودند کسانی که ناکارآمدی و تخلفات خود را در سایه حاشیه‌ها و دشمنان فرضی پنهان کردند. کسانی که توانستند با نسبت دادن انتقادهای کارشناسی به دشمنان فرضی و هدف دار از سوی مدیران ناکارآمد به نان و نوائی برسند و همچنان نیز می‌تازند!
سال ۱۳۹۸ پر از دشمنانی بود که شاید در بدبینانه ترین حالت بتوان گفت بیش از ۵۰ درصد آنان غمخواران واقعی این صنعت بودند و با تبدیل شدن هر یک به فرصتی برای بهره گیری دیگری به دشمنی فرضی بدل شدند. درنهایت  این سال بالاخره تمام شد اما آخرین لحظات نیز زهر خود را ریخت و نفت را  به ۲۰ دلار رساند. رقمی که اگرچه بی سابقه ترین قیمت نفت در چند سال اخیر تلقی می‌شود اما عواقب آن برای ایران ۱۳۹۹ بسیار زیاد خواهد بود. عواقبی چون کاهش درآمد نفت و محصولات نفتی و البته افول صنعت پتروشیمی! هر چند که همچنان باید گفت ضرر حاشیه پردازی‌ها و دشمنان فرضی نفت بیش از تمام این مشکلات خواهد بود. چراکه کاهش قیمت نفت در بدبینانه ترین حالت در نیمه دوم سال جدید کمی نمایان خواهد شد. اما ضرر این دشمنان فرضی و فرصت جویان در روزهای آخر دولت یازدهم آنهم با وجود وزیری زخم خورده از گذشته چندان آسان نخواهد بود. قطعا باید نگران بود برای مدیران لایقی که قراراست بازهم در این سال زیرسنگینی تفکرات تلخ مدیران دهن بین و فرصت جوی نفت خورد شوند و شاید همانند بسیاری از مدیران گذشته عطای نفت را به لقایش ببخشند! با اینحال باید خوشبین بود و با لبخند گفت سال نو مبارک و یادتان باشد که این نیز بگذرد!


 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28025

کلیدواژه

سال نو

بازار نفت ایران

بیژن زنگنه، وزیر نفت

نفتی ها

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها