نفت / شناسه خبر: 28019 / تاریخ انتشار : 1398/12/26 13:39
|

سود سالانه آرامکو ۲۱ درصد افت کرد

شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد به دلیل کاهش قیمت نفت و حجم تولید و همچنین اختلال در فعالیت یکی از شرکت های مواد شیمیایی خود، سود سالانه این شرکت شاهد افت ۲۱ درصدی بوده است.

نفتی ها /به نقل از پایگاه خبری دی نشنال، شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد به دلیل کاهش قیمت نفت و حجم تولید و همچنین اختلال در فعالیت یکی از شرکت های مواد شیمیایی خود، سود سالانه این شرکت شاهد افت ۲۱ درصدی بوده است.

بر اساس اعلام آرامکو، سود خالص این شرکت در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۸۸.۲ میلیارد دلار کاهش یافته در حالی که میزان جریان نقدینگی آن نیز از ۸۵/۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به ۷۸.۳ میلیارد دلار در سال گذشته میلادی رسیده است.

به گفته مقامات آرامکو افت قیمت نفت، کاهش حجم تولید، افت میزان پالایش نفت و پایین آمدن حاشیه سود فرآورده های شیمیایی در کنار هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری ناشی از اختلال در شرکت صداره چمیکال از عوامل افت سود شرکت آرامکو بوده است.

شرکت آرامکو قصد دارد در ماه آوریل و پس از انقضای توافق کاهش تولید تولید نفت خود را به ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز برساند. وزارت انرژی عربستان هفته گذشته به آرامکو دستور داد که ظرفیت تولید فرآورده های نفتی خود را از ۱۲ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

با توجه به کاهش شدید قیمت نفت در هفته های گذشته و امیدوارکننده نبودن چشم انداز بازار به دلیل ویروس کرونا و از هم پاشیدن توافق کاهش تولید، تحلیلگران معتقدند میزان سوددهی آرامکو در سال ۲۰۲۰ میلادی باز هم کاهش خواهد یافت و به زیر ۷۵ میلیارد دلار خواهد رسید./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28019

کلیدواژه

سود سالانه آرامکو

شرکت آرامکوی عربستان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها