نفت / شناسه خبر: 28016 / تاریخ انتشار : 1398/12/26 08:00
|

خطر کرونائی در کمین اقماری ها/چه باید کرد؟

یک راهکار منطقی برای پیشگیری از ابتلای کارکنان به کرونا می تواند اعلام این ابلاغیه باشد که تمامی نیروهای شاغل در آن مناطق برای یک دوره یک یا دو ماهه در محل کار خود مستقر بمانند.

نفتی ها /شرایط سکوها و اسکله های نفتی و مجتمع های پتروشیمی مستقر در مناطقی مثل عسلویه خیلی خاص است. نیروهای شاغل در این مراکز یا بصورت اقماری بوده، یا مانند واحدهای پتروشیمی دو هفته در منطقه بوده و یک هفته به محل زندگی خود می روند. البته این جدای از مجتمع هایی است که نیروهای غیر بومی خود را یک هفته کار و یک هفته استراحت کرده اند یا طرح های در دست اجرایی که بسیاری از نیروهای آنها ابتدای هفته به مناطق عملیاتی آمده و آخر همان هفته باز
می گردند. 

این نحوه رفت و آمد نه تنها برای مراکز تولیدی نفت و پتروشیمی بلکه بیشتر از آن هم برای خانواده کارکنان که ممکن است در شهرهای گرفتار ویروس ساکن هستند و هم برای کارکنانی که برای دوران استراحت به جمع خانواده می آیند می تواند خطرآفرین بوده و موجب ابتلای آنان شود.

یک راهکار منطقی برای پیشگیری از ابتلای کارکنان به کرونا می تواند اعلام این ابلاغیه باشد که تمامی نیروهای شاغل در آن مناطق برای یک دوره یک یا دو ماهه در محل کار خود مستقر مانده و مرخصی متعلقه را پس از آن بصورت یک جا استفاده نمایند. از سوی دیگر واقعا لازم است در مناطق عملیاتی امکانات لازم برای تست ابتلای احتمالی کارکنان به کرونا پیش بینی شود تا نیروهای شاغل در این مناطق در صورت نیاز و مخصوصا پیش از عزیمت به مرخصی حتما مورد آزمایش های لازم به ویژه سی تی اسکن ریه قرار بگیرند تا خدا ناخواسته از این نظر دچار مشکل پنهان نشده باشند.

اگرچه وظیفه اصلی در انجام این کار می تواند از جمله مسئولیت های بهداری و بهداشت صنعت نفت باشد ولی با توجه به تعداد نیروهای مستقر در مناطقی مثل عسلویه و خصوصی شدن اکثر مجتمع های پتروشیمی، واحدهای HSE شرکت های پتروشیمی می توانند راسا در این رابطه برنامه ریزی و اقدام لازم را به عمل آورند. تا نیروها بتوانند با آرامش خاطر برای دوران استراحت به جمع خانوادههای خود ملحق شوند.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28016

کلیدواژه

کرونا

نیروهای شاغل

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها