نفت / شناسه خبر: 27995 / تاریخ انتشار : 1398/12/24 15:15
|

آمریکا ذخایر استراتژیک خود را با نفت ارزان پر می‌کند

دونالد ترامپ گفت آمریکا از قیمت پایین نفت بهره می برد و ذخایر استراتژیک نفت خام خود را پر می کند.

نفتی ها /به نقل از رویترز، دونالد ترامپ گفت آمریکا از قیمت پایین نفت بهره می برد و ذخایر استراتژیک نفت خام خود را پر می کند. هدف از این اقدام کمک به تولید کنندگان نفتی است که با سقوط قیمت نفت دست و پنجه نرم می کنند.

 ترامپ در کاخ سفید به خبرنگاران گفت:«با توجه به قیمت نفت، من به وزیر نفت دستور داده ام مقادیر بالایی از نفت خام را با قیمت خیلی خوب برای ذخیره در ذخایر استراتژیک آمریکا خریداری کند. ما این ذخایر را پر خواهیم کرد».

 یکی از مقامات وزارت نفت آمریکا پس از این سخنان ترامپ گفت ذخایر استراتژیک نفت برای ذخیره ۷۷ میلیون بشکه نفت اضافی ظرفیت دارد.وی توضیحی نداد که این مقدار نفت با چه سرعتی خریداری می شود. ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در حال حاضر ۶۳۵ میلیون بشکه نفت دارد.

این اولین اقدام رئیس جمهور آمریکا برای پر کردن ذخایر استراتژیک نفت آمریکاست. آخرین بار جورج دبلیو بوش پس از حادثه یازدهم سپتامبر در سال ۲۰۰۱ دستور به پر کردن این ذخایر داد.

قیمت نفت بدترین هفته را طی یک دهه گذشته تجربه کرد و حدود ۳۱ دلار در هر بشکه کاهش قیمت داشت. گسترش ویروس کرونا با لغو سفر ها در سراسر جهان به تقاضای نفت آسیب زده است. در این بین، آغاز یک جنگ قیمت بین عربستان و روسیه هم بازارهای جهان را از نفت خام پر کرده است./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27995

کلیدواژه

نفت ارزان

ذخایر استراتژیک نفت خام

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها