نفت / شناسه خبر: 27991 / تاریخ انتشار : 1398/12/24 10:08
|

افزایش خطر رکود در اقتصاد جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا

اقتصاددان ها نسبت به افزایش خطر رکود همه جانبه اقتصادی در جهان به دلیل شیوع کرونا هشدار دادند و گفتند این ویروس اقتصاد جهان را مختل کرده و به زودی به بازارهای مالی هم راه می یابد.

نفتی ها /به نقل از بلومبرگ، با اعمال محدودیت‌های روزافزون بر حمل و نقل کالاها، خدمات و مردم و سقوط بازارهای مالی، احتمال رکود اقتصاد جهان در نتیجه همه گیر شدن ویروس کرونا افزایش می یابد. طی چند روز گذشته دونالد ترامپ سفر به آمریکا از اروپا را محدود کرده است، دولت ایتالیا دستور داده تقریباً تمام مغازه ها تعطیل شوند، هند اکثر ویزاها را رد کرده و ایرلند نسبتاً بسته شده است. توییتر به جمع شرکت‌هایی  پیوسته که از کارکنانشان می‌خواهند دور کاری کنند و لیگ ملی بسکتبال آمریکا در این فصل تعطیل شده است.

 در حالی که این اقدامات در جهت مهار ویروس کرونا اتخاذ شده اند، ولی هر شهری که قرنطینه شود، هر پروازی که لغو شود، هر رویداد ورزشی که به تعویق بیفتد، هر کنفرانسی که برگزار نشود، همه به تقاضای جهانی در سه ماهه اول سال جاری میلادی و حتی پس از آن ضربه می زند.

 با روند کاهشی بازار جهانی سهام و مشکلات به وجود آمده در بازار های اعتباری، سرمایه‌گذاران نگرانند که سیاست‌گذاران اقدامات لازم را انجام نمی دهند و دورنمای اقتصاد جهان تیره و تار شده است. بازار سهام در آسیا پس از هفته وحشتناکی که وال استریت داشت، در روز جمعه بیش از پیش سقوط کرد.

 اقتصاددان های مورگان استنلی در گزارشی به مشتریانشان نسبت به افزایش خطر رکود همه جانبه اقتصادی در جهان هشدار دادند و گفتند:«این ویروس اقتصاد جهان را مختل کرده و به زودی به بازارهای مالی هم راه می یابد. مقامات بهداشتی و مالی باید پاسخی سریع و مناسب به این شرایط بدهند».

 شرکت جی پی مورگان هم در این هفته به مشتریان خود اعلام کرد خطر رکود اقتصادی افزایش یافته و برای بازگشت دوباره اطمینان باید شاهد پایان شیوع این ویروس و پاسخ قوی تر و خلاقانه ترسیاستگذاران اقتصادی باشند. شرکت ها و بانک ها هم نباید کارکنان خود را اخراج کنند و وام دهی را کاهش دهند./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27991

کلیدواژه

اقتصاد جهان

شیوع ویروس کرونا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها