نفت / شناسه خبر: 27951 / تاریخ انتشار : 1398/12/13 09:52
|

پیش بینی اوضاع نفت با روی کارآمدن مجلس جدید/ روزهای سخت زنگنه با روی کارآمدن یازدهمی‌ها در راه است؟

از پیش هم قابل پیش بینی بود که محافظه کاران مجلس را در دست خواهند گرفت و همین تحلیل کافی که در صورت تحقق برخی از وزراء را ناچار به عقب نشینی محسوس کند!

نفتی ها /از پیش هم قابل پیش بینی بود که محافظه کاران مجلس را در دست خواهند گرفت و همین تحلیل کافی که در صورت تحقق برخی از وزراء را ناچار به عقب نشینی محسوس کند!
وزرایی چون زنگنه که در مجلس دهم علی رغم نامه های طول و دراز امضا شده برای استیضاح اما همیشه از شانس دقیقه نود به دلیل قدرت اصلاح طلبان در این مجلس بهره برده اند تا جاییکه همچنان بر صندلی قدرت تکیه زده اند. اما اینبار با قدرت گرفتن اصولگرایان در مجلس آتی بسیاری از کارشناسان از آینده زنگنه در سال پایانی دولت ابراز نگرانی می‌کنند. زنگنه ای که بار اتهامات وارده به وی بسیار زیاد است و علی رغم پنهان شدن برخی از عملکردهای منفی وی و یارانش در پشت پرده تحریم  و قدرت تسلط مدیریتی وی براوضاع اما به نظر می‌رسد کار وی با آمدن یازدهمی‌ها بسیار دشوار خواهد شد.
اظهارات برخی از محافظه کاران پر رای در مجلس یازدهم نیز گواه همین مساله است. کسانی که هنوز بر صندلی‌های بهارستان تکیه نداده اند که از عملکرد ضعیف دهمی‌ها گفته اند و درعین حال فریاد آن سر داده اند که مجلس فعلی همراه سیاست های دولت بوده و به نوعی آنان را نماینده دولت دانسته اند تا نماینده مردم!
با اینحال آنطور که پیش بینیها حکایت دارند باید سخت ترین سال زنگنه در طول تجربه مدیریتش برراس وزارتخانه ها چون نفت را سال آِینده دانست چراکه قطعا رفت وآمد او به مجلس افزایش خواهد یافت و مشکلات افزون!
هر چند که تحلیلی دیگر از خستگی مرد اول نفت میگویند و تاب نیاوردن وی زیربار این انتقادها و رفت و آمدها! بنابراین باید دید سال ۹۹ زنگنه خود به خانه نشینی خواهد اندیشید و یا یازدهمی‌ها این نان را در سفره وی خواهند گذاشت؟

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27951

کلیدواژه

بیژن زنگنه

روی کارآمدن مجلس

محافظه کاران مجلس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها