نفت / شناسه خبر: 27933 / تاریخ انتشار : 1398/12/11 08:12
|

هفته آینده سرنوشت سازترین روزهای نفت ۲۰۲۰ رقم می‌خورد/ برنده بازی عصر کرونایی کیست؟

با اینحال باید در این عصر کورنایی هفته آینده را برای بازار جهانی نفت سرنوشت ساز خواند. و شاید باید گفت مهمترین هفته نفتی ۲۰۲۰ در راه است اما هنوز مشخص نیست بازی نفت به کجا ختم خواهد شد؟

نفتی ها /زندگی در عصر کرونا معادلات نفتی جهان را نیز تغییرداده تا جاییکه پیش بینی  آینده بازار نفت دیگر ممکن نیست. ازسویی سال ۲۰۲۰ برای قیمت نفت بازی روند نزولی به پا کرده و ازسویی کشورهای نفت خیز وصادرکننده در میان تصمیم‌های مختلف برای مدیریت قیمت در بازار دست و پا می‌زنند.
اما هفته آینده روزهای سرنوشت ساز نفت در عصر کرونا رقم می‌خورد. از نشست اوپک گرفته تا مزایده ای که در این روزهای کم تقاضایی نفت توسط آمریکا رقم میخورد. ازسویی صادرکنندگان به دنبال تثبیت قیمت نفت در بدبینانه ترین حالت و افزایش قیمت با تصمیمهای سرنوشت ساز هستند و ازسویی آمریکا به دنبال پایبندی به قوانین بودجه ای سال ۲۰۱۵ دراین برهه حساس!
اما اینکه چرا وچگونه آمریکا دراین روزهای سخت ۲۱ اسفندماه را زمان برگزاری مزایده برای فروش ۱۲ میلیون بشکه نفت ذخیره سازی شده خود است مساله ای است که کارشناسان به آن با نگاهی مبهم می‌پردازند.
دراین بین هفته آینده عربستان سعودی در تلاش است تا در بهترین حالت تولید اوپک را ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد و از سویی دیگر روسیه اعلام میکند که هنوز برای چنین کاری به جمع بندی نرسیده است. اما دراین میان هر دو این کشورها بر صمیمیت دو کشور و تعاملات مثبت خود تاکید دارند. با اینحال باید در این عصر کورنایی هفته آینده را برای بازار جهانی نفت سرنوشت ساز خواند. و شاید باید گفت مهمترین هفته نفتی ۲۰۲۰ در راه است اما هنوز مشخص نیست بازی نفت به کجا ختم خواهد شد؟
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27933

کلیدواژه

کرونا

بازار نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها