نفت / شناسه خبر: 27537 / تاریخ انتشار : 1398/10/22 11:46
|

کاهش ۵۰ درصدی تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها/ ۶ نیروگاه مجبور به استفاده از سوخت مازوت شدند

سخنگوی صنعت برق از کاهش ۵۰ درصدی تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها از سوی شرکت ملی گاز خبر داد و گفت: ۶ نیروگاه کشور مجبور به استفاده از سوخت مازوت شدند.

نفتی ها /سخنگوی صنعت برق از کاهش ۵۰ درصدی تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها از سوی شرکت ملی گاز خبر داد و گفت: ۶ نیروگاه کشور مجبور به استفاده از سوخت مازوت شدند.

مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که آیا مصرف سوخت گاز نیروگاه‌ها کاهش یافته است، گفت: به دلیل برودت هوا تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها کاهش یافته است و گازرسانی به نیروگاه به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: شرکت ملی گاز ۵۰ درصد تعهدات خود را برای سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها انجام می‌دهد.

رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شرکت ملی گاز چه میزان از سوخت گاز نیروگاه‌ها را تأمین می‌کند، اظهار داشت: شرکت ملی گاز ایران لازم است که روزانه ۹۰ میلیون مترمکعب گاز به ما تحویل دهد، اما در حال حاضر این عدد به ۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با توجه به کاهش تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها از سوخت گازوئیل و مازوت برای تولید برق استفاده می‌شود. هر چند در شرایط فعلی وضعیت ذخایر گازوئیل نیازمند این است که بیشتر شود.

رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که چه مقدار نیروگاه برق در کشور از سوخت مازوت که برای محیط زیست هم خطرناک است، استفاده می‌کنند، گفت: در حال حاضر ۶ نیروگاه توس، خراسان، نکا، شهید رجایی، سهند و تبریز از سوخت مازوت برای تولید برق استفاده می‌کنند.

فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27537

کلیدواژه

سوخت گاز

صنعت برق

مصطفی رجبی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها