نفت / شناسه خبر: 27532 / تاریخ انتشار : 1398/10/22 08:38
|

گزارش نفتی‌ها از اشتباهاتی که با جان انسان ها ارتباط مستقیم ندارند/ عسلویه و ماهشهر را دریابید!

اطلاعیه ستاد مشترک نیروهای مسلح این حقیقت محض را پیش چشم همگان روشن ساخت که راستگویی و صداقت ارزشمندترین سرمایه اجتماعی هر جامعه ای است.

نفتی ها /اطلاعیه ستاد مشترک نیروهای مسلح این حقیقت محض را پیش چشم همگان روشن ساخت که راستگویی و صداقت ارزشمندترین سرمایه اجتماعی هر جامعه ای است.
اشتباه صورت گرفته در هدف قرار دادن هواپیمای اوکراینی اگر چه منجر به کشته شدن ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه این پرواز گردید اما بخوبی نشان داد حوادثی که بطور مستقیم با جان انسان ها در ارتباط است مخصوصا آنجا که با تعاملات بین المللی همراه هستند هرگز قابل چشم پوشی نمی‌باشد.
نکته قابل تامل اما اقدام‌هایی است که اینگونه و بطور مستقیم با جان انسان‌ها مرتبط نبوده و به دلیل شرایط فعلی کشور حساسیت ویژه ای نسبت به آنها وجود ندارد. ضعف‌های مدیریتی مشهود در مدیریت واحدهای صنعتی آلوده کننده ای مانند مجتمع های مستقر در مناطقی مثل عسلویه و ماهشهر، فلرهایی که هر روز به دلیل عدم کارکرد مناسب انواع گازهای آلوده کننده را در فضای منطقه منتشر کرده و ساکنان منطقه، کارکنان و مردم بومی را گرفتار انواع بیماری‌های پیدا و پنهان می‌کند. آلاینده های خطرناکی مانند آروماتیک‌ها که کمتر مسئولی علاقه دارد نسبت به آنها واکنش نشان دهد نمونه های بارزی از بی کفایتی های مدیریتی موجود هستند که به تعبیر برخی کارشناسان بطور غیر مشهود در حال جدال با جان تعداد زیادی از شهروندان کشورمان است. جدال نابرابری که به دلیل ارز آوری این روزهای صنایعی مانند پتروشیمی همه مسئولان کشورمان چشم خود را بر آلاینده‌های خطرناکی که هر روز وارد فضای شهرها می‌کنند بسته اند. بدون شک نمی‌توان از مسئولان کشور کانادا یا اوکراین خواست پیگیر سلامتی و ارزیابی میزان آلودگی شهرهایی مانند عسلویه یا ماهشهر باشند ولی واقعا اگر تحقیق درست و قابل استنادی در رابطه با میزان سلامت کارکنان و مردم بومی مناطقی مثل ماهشهر و عسلویه صورت بگیرد کجای کار مدیریت مدیران فعلی نفت آسیب می‌بیند که از انجام آن پرهیز دارند؟
آنچه مشخص است نه به آزمایشات دوره ای بهداری و بهداشت نفت امیدی هست ونه به اهتمام وزیر نفت. لذا شاید لازم باشد نمایندگان این مناطق با جدیت ویژه ای در این رابطه پیگیری لازم را به خرج داده و خواستار اطمینان بخشی معقولانه مسئولان وزارت نفت و پتروشیمی در این رابطه باشند.
اختصاصی
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27532

کلیدواژه

هواپیمای اوکراینی

عسلویه و ماهشهر

ستاد مشترک نیروهای مسلح

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها