نفت / شناسه خبر: 27458 / تاریخ انتشار : 1398/10/10 06:34
|

پرده‌برداری "نفتی‌ها"در خصوص یکی ازپولدارهای وزارت نفت/ طبقه چهاردهمی‌ها همچنان مستثنی هستند؟

بنابر خبرهای ارسالی به "نفتی‌ها" در حال حاضر یکی از معاونین ارشد وزیر که حدودا یکسالی است از وزارتخانه ای دیگر به نفت کوچ کرده است در یکی از خانه های سازمانی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت ساکن..

نفتی ها /از ابتدای سال ۱۳۹۸ و بعد از دستور معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور در راستای اجرای جز ۲ بند (ه) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ که مقرر گردید دارایی‌های مازاد دولت به فروش برسد  وزیر نفت نیز طی بخشنامه ای در اواخر اردیبهشت امسال تحت عنوان صرفه جوئی در زیرمجموعه های وزارت نفت را ابلاغ کرد که دراین بین یکی از بحث برانگیزترین بخش‌های این ابلاغیه مربوط به فروش خانه های سازمانی بود. خانه هائی که پیش از آن بسیاری از کارشناسان و کارکنان رسمی نفت در آنها ساکن بودند اما بنابر این بخشنامه راه حل را کوچ کردن به جایی دیگر دیدند. اما دراین میان از طبقه چهاردهم وزارت نفت خبرهایی به گوش می‌رسد که این نکته را در ذهن متواتر می‌سازد که گوئی برخی از مدیران ارشد نفت ازاین قانون مستثنی هستند و تنها بخشنامه های صرفه جوئی برای کارکنان رده پایین نفت نگاشته شده است.
بنابر خبرهای ارسالی به "نفتی‌ها" در حال حاضر یکی از معاونین ارشد وزیر که حدودا یکسالی است از وزارتخانه ای دیگر به نفت کوچ کرده است در یکی از خانه های سازمانی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت ساکن شده است. این خبر زمانی از اهمیت بیشتری برخورداراست که شنیده می‌شود که این معاون زنگنه در لیست میلیاردهای کشور قراردارد. وی دارای سهام در یکی از نیروگاه های برق اصفهان است که برخی از کارشناسان ارزش این سهام را بیش از ۸۰ میلیارد تومان تخمین می‌زنند. ازسویی دیگر گفته می‌شود این فرد که البته در لیست رسمی‌های نفت نیز قرارندارد یک خانه میلیاردی در تهران و یک خانه میلیاردی دیگر در اصفهان دارد اما با اینحال وی در حال حاضر در خانه های سازمانی سکونت دارد. دراین بین این سوال ایجاد می‌شود که قانون تحویل خانه‌های سازمانی توسط کارکنان نفت تنها شامل رده های میانی و پایین نفت می‌شود؟ و اینکه چرا فردی که در طبقه چهاردهم وزارت نفت مستقراست می‌تواند اینچنین شرایط خود را نسبت به دیگر کارکنان نفتی مستثنی سازد؟ این درحالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند ظاهرا وزیرنفت نیز همواره در تلاش است تا حلقه نزدیکان خود را در رفاه کامل قراردهد و روز به روز با ارسال بخشنامه هایی با الگوی صرفه جوئی روزگار را بر کارکنان نفت سخت تر کند، بخشنامه‌هایی که از بلیط هواپیما تا بیسکویت پذیرایی روی میز کارکنان را دربرداشته و از شرکت در همایش‌های پژوهشی تا ماموریت‌های داخلی و خارجی و امور ورزشی را در بر گرفته است. نکته حائز اهمیت اینکه این صرفه‌جویی‌ها که بعضا ضررهایی را نیز بدنبال خواهند داشت مانند کم توجهی به امر ورزش یا گرفتن منازل سازمانی از پرسنلی که فاقد مسکن هستند.
همچنین این کارشناسان تاکید دارند وقتی در یک سازمان یا وزارتخانه ای اسم صرفه جویی به میان می‌آید ابتدا می‌بایست این هدف را  از مدیران بالارتبه آن مجموعه آغاز کرد تا این مدیران برای زیرمجموعه ها به الگو بدل شوند. چراکه اصولا خانه سازمانی به کارکنانی تعلق می‌گیرد که به نسبت دیگر کارکنان از بضاعت کمتری برخوردارند. "نفتی‌ها" امیدوار است که مسئول عالی‌رتبه صدای کارکنان معترض را شنیده و هرچه سریعتر و پیش از اعلام جزئیات و مشخصات منزل سازمانی مورد اشاره این معاون وزیر نسبت به تحویل این خانه سازمانی اقدام نموده و به عمارت میلیاردی خود نقل مکان نماید.


 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27458

کلیدواژه

خانه سازمانی نفت

خانه های سازمانی وزارت نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها