نفت / شناسه خبر: 27405 / تاریخ انتشار : 1398/10/4 08:13
|

تصمیم وزیر نفت در تغییر قراردادهای نفتی از EPCF به EPC کارشناسانه است؟

تا پیش از این نیز قرار بود این نوع قراداد ها سرمایه لازم جهت توسعه ۳۰ میدان را از محل خارجی و داخلی تامین کند که این روزها با دستور مستقیم وزیر نفت نوع این قراردادها به EPC و EPD تغییر یافته است.

نفتی ها /امروزه شیوه‌های متنوعی از قراردادهای بین‌المللی در صنعت نفت و گاز مورد استفاده شرکت‌های نفتی و سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.
از همین رو با توجه به مشکلات موجود در تأمین منابع مالی اجرای پروژه‌ها در صنعت نفت، شناسایی شیوه‌های جدید قراردادی که حضور فعال‌تر بخش خصوصی در این زمینه را دربر داشته باشد ضروری است.
 در این میان  بسیاری از کارشناسان معتقدند که در شرایط موجود قراردادهایEPCF  نمونه مناسبی درجهت تکمیل پروژه ها هستند و تا پیش از این نیز قرار بود این نوع قراداد ها سرمایه لازم جهت توسعه ۳۰ میدان را از محل خارجی و داخلی تامین کند که این روزها با دستور مستقیم وزیر نفت نوع این قراردادها به EPC و EPD تغییر یافته است.
نکته ای که در این میان وجود دارد، این است که چرا  قراردادی که با بهانه کمبود سرمایه نوشته شده و در نهایت ۳۰ میدان برای بهره گیری از این روش تعیین شد به ناگهان و با دستور وزیرنفت و یارانش در یک نشست تصمیم گیری به قراردادهای بدون سرمایه تغییر یافت.
سایت تحلیلی خبری نفتی ها نیز در نظرسنجی این هفته خود از  شما مخاطبین عزیز خواسته تا اعلام کنید از نگاه شما آیا  تصمیم وزیر نفت در تغییر قرادادهای نفتی از EPCF به قرادادهای EPC تا چه اندازه کارشناسانه بوده است یا خیر؟
شما مخاطبین  عزیز برای شرکت در این نظرسنجی میتوانید اینجا کلیک کنید.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27405

کلیدواژه

قرادادهاي EPC

قراردادهای موسوم به EPCF

قراردادهای نفتی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها