نفت / شناسه خبر: 27216 / تاریخ انتشار : 1398/9/13 09:46
|

قیمت نفت بدون توافق کاهش تولید ۷ دلار کاهش می‌یابد

بانک گلدمن ساکز اعلام کرد اوپک پلاس احتمالا توافق کاهش تولید کنونی را تا ژوئن ۲۰۲۰ تمدید کنند اما انتظار می رود این سه ماه تمدیدِ نه چندان مهم، اندکی باعث تقویت قیمت نفت شود اما...

نفتی ها /بانک گلدمن ساکز اعلام کرد اوپک پلاس احتمالا توافق کاهش تولید کنونی را تا ژوئن ۲۰۲۰ تمدید کنند اما انتظار می رود این سه ماه تمدیدِ نه چندان مهم، اندکی باعث تقویت قیمت نفت شود اما قیمت نفت بدون توافق کاهش تولید، حدود ۷ دلار در هر بشکه کاهش می یابد.

بانک گلدمن ساکز اعلام کرد اوپک و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس احتمالا توافق کاهش تولید کنونی را تا ژوئن ۲۰۲۰ تمدید کنند اما انتظار می رود این سه ماه تمدیدِ نه چندان مهم، اندکی باعث تقویت قیمت نفت شود.

اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت نظیر روسیه که به اوپک پلاس معروفند، از ابتدای ماه ژانویه، میزان تولید خود را روزانه ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دادند و توافق کردند تا این کاهش را تا پایان ماه مارس ۲۰۲۰ ادامه دهند. این گروه پنج شنبه این هفته در وین گرد هم می آیند و احتمالا میزان کاهش را روزانه ۴۰۰ هزار بشکه دیگر، بیشتر و در عین حال توافق را تا ژوئن ۲۰۲۰، تمدید کنند.

این بانک در یادداشت دوم دسامبر خود نوشت: « در حال حاضر، خریدهای سوداگرانه در حجم های بزرگ در هفته‌های اخیر و برخی انتظارات برای کاهش بیشتر تولید نشان می دهد بعید است ۳ ماه تمدید نه چندان مهم، قیمت‌های کنونی را آنچنان بالا ببرد.»

«در نبود یک رشد (اقتصادی) جدید و شوک های ژئوپلتیکی، در نتیجه، ما انتظار داریم، نفت برنت در سال ۲۰۲۰ در محدوده ۶۰ دلار در هر بشکه معامله شود.»

به نوشته این بانک، با توجه به افزایش تولید در پروژه های غیراوپکی و چشم انداز بی ثبات رشد تقاضا (برای نفت)، توازن عرضه و تقاضا در جهان نیازمند تمدید توافق کنونی اوپک پلاس است.  

در ادامه یادداشت این بانک آمده است، این تمدید لازم است تا مازاد روازنه ۱.۳ میلیون بشکه در روز مورد انتظار در سه ماه دوم و سوم سال آینده میلادی را جبران کند؛ این مازاد می تواند قیمت نفت را بدون کاهش تولید، حدود ۷ دلار در هر بشکه کاهش دهد.

رویترز

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27216

کلیدواژه

بانک گلدمن ساکز

اوپک پلاس

رويترز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها