نفت / شناسه خبر: 27198 / تاریخ انتشار : 1398/9/12 08:00
|

اگر استیضاح پایان کار زنگنه باشد؟

بسیاری از کارشناسان معتقدند پول و امکاناتی که نفت بر سر سفره تیم همراه زنگنه در دولت روحانی قرارداده هرگز نمی گذارد استیضاحش رای بیاورد. طبق ارزیابی این کارشناسان در سخت ترین شرایط دادن...

نفتی ها /بسیاری از کارشناسان معتقدند پول و امکاناتی که نفت بر سر سفره تیم همراه زنگنه در دولت روحانی قرارداده هرگز نمی گذارد استیضاحش رای بیاورد. طبق ارزیابی این  کارشناسان در سخت ترین شرایط دادن چند امتیاز محرمانه و زیر میزی مانند، استخدام یکی از بستگان و سپس قول جذب نمایندگان پس پایان دوره نمایندگی است که می تواند به راحتی این دردسر را نیز از سر زنگنه بگذراند.
‎اگرچه برخی دیگر این استیضاح را از نظر زنگنه موهبتی الهی می دانند تا بتوانند پیش از پایان کار دولت جانش را از این کابینه به سلامت به در برد.
‎اما آنچه در یک نگاه ایده ال واقعی بودن این استیضاح و رفتن زنگنه را حساس تر نشان می دهد لشکر یاران ریز و درشتی است که وی باوعده بر سر کار آوردن ژنرال ها در بالاترین پست های مدیریتی وزارت نفت قرار داده است.
‎اگر از بازنشستگان و ژنرال های کاغذی مثل بیطرف در هلدینگ خلیج فارس بگذریم شرایط جوجه های یک روزه یا همان ژنرال های کاغذی با رفتن زنگنه از نفت بسیار بحرانی خواهد شد. بدون شک دستیار ویژه و سلطان صاحبقران و همه کاره وزیر در پتروشیمی اولین کسی خواهد بود که در صورت موفقیت استیضاح و برکناری وزیر نفت تمامی کارکنان مایل به دیدارش هستند.
از سویی دیگر به اذعان برخی از کارشناسان مدیرعامل پالایش و پخش اگرچه به نسبت دستور ویژه احساس انزجار کمتری از سوی پرسنل  را نسبت خود دارد ولی بدون شک بشدت صندلی مدیریتش رامتزلل‌تر از همیشه احساس کرده از آن بدتر باید بشدت نگران پاسخگویی به تبعات افزایش بدون اطلاع رسانی و سهمیه بندی بنزین نیز باشد.
‎از  سویی دیگر نیز مدیرعامل  نجومی بگیر شرکت نیکو هم بهترین شرایطش پس از برکناری زنگنه این خواهد بود که حقوق های کلان ارزی را از او پس نگیرند.
‎دیگر ژنرال کاغذی که خودش می داند با رفتن زنگنه باید امکاناتی مواهب رویایی نفت خداحافظی کند مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت خواهد بود. خبرنگاری که مثل دیگر ژنرال های کاغذی بهترین رویای شیرین خواب شبانه اش این بود که بتواند خودش را وارد مجموعه نفت کند اما عملکرد ضعیف مدیرکل سابق روابط عمومی نفت روزهای آخر دولت یازدهم زنگنه را به این الزام رساند که او را به نفت اورده و مسئولیت ارام کردن فضای بسیار متشنج و منفی علیه رسانه ها را به او واگذار کند. اقدامی که فقط در حد یک داروی مسکن موثر بود و با عبور دولت از گردنه انتخابات سال نود و شش یک بار دیگر  این حقیقت محض ثابت شد که فضای روزنامه نگاری با کاری که یک مدیر روابط عمومی باید انجام دهد ماهیتا بسیار تفاوت دارند. و هرکه نخواهد این تفاوت را براساس عقل، تدبیر، منطق و حتی نصیحت مشاوران بپذیر ناگزیر از تجربه سخت آن خواهد بود.
‎یک نکته مهم اینکه نام  ژنرال های کاغذی ذکر شده با این پیش بینی اورده شده اند که زنگنه قبل از  استیضاح و برکناری در اقدامی عاقلانه بی کفایت ترین و ناکارامدترین  مدیران خود را برکنار کند.مدیرانی که اغلب با چراغ سبز ژنرالهای کاغذی خود بر مسند مدیریت نشانده و روز به روز وضعیت نفت را وخیم تر می‌سازد.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27198

کلیدواژه

زنگنه

استیضاح زنگنه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها