نفت / شناسه خبر: 27052 / تاریخ انتشار : 1398/8/22 08:00
|

عملکرد اعضای جدید هیات رییسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت را چگونه پیش بینی می کنید؟

سرانجام و بعد از کش و قوس‌های فراوان، اعضای جدید هیئت رییسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت معرفی شدند

نفتی ها /سرانجام و بعد از کش و قوس‌های فراوان، اعضای جدید هیئت رییسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت معرفی شدند.
پیش از  این در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۸ بود که زنگنه تصمیم گرفت محمد مهدی رحمتی جایگزین رحیمی در صندوق بازنشستگی صنعت نفت شود که یک جلسه تعیین‌کننده میان رحیمی و زنگنه، موجب شد تا تغییری در ریاست این صندوق رخ ندهد. حالا اما با تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی و البته برخی مسائل حاشیه‎ای دیگر ، رحیمی از ادامه کار کنار کشید و رحمتی جای خالی‌اش را پر کرده است.
در ادامه هم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمد مهدی رحمتی، مهدی کرباسیان، علی کاردر، حمیدرضا عراقی، فرزین مینو، امیرحسین بحرینی و محمد مصطفوی را به عنوان اعضای اصلی و سید حسین موسوی و طاهره جعفری را به عنوان اعضای علی البدل هیأت رئیسه صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت معرفی کرد.
کرباسیان همچنین با اشاره به مصوبه هیأت وزیران و اساسنامه جدید صندوق های بازنشستگی صنعت نفت مبنی بر اضافه شدن اعضای جدید به هیأت امنا، گفت: در اساسنامه جدید، وزیر نفت، وزیر اقتصاد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضای اصلی هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران و در غیاب اعضای اصلی، اعضای علی البدل، مدیران عامل ۳ شرکت اصلی (شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت پالایش و بخش فرآورده های نفتی) و ۲ بازنشسته به انتخاب وزیر نفت در هیأت امنا حضور دارند. اعتبار حکم اعضای هیأت رئیسه نیز ۳ سال است.
اما نکته ای که دراین بین وجود دارد این است که، کارشناسان همچنان نسبت به آینده صندوق بازنشستگی نفت ابراز نگرانی میکنند و معتقدند حضور رحمتی بر راس مدیریت این صندوق رشد مثبتی در پی نخواهد داشت.
مساله ای که به تعبیر بسیاری از کارشناسان به دستور وزیرنفت صورت گرفته تا بله قربان گوئی دیگر به تیم خود بیفزاید. هرچند که هستند کارشناسانی که نظری عکس دارند و معتقدند حضور رحمتی به ایجاد یکپارچگی مدیریتی در مجموعه نفت کمک چشمگیری کرده که این امر می‌تواند به بهبود وضعیت حاکم بر صندوق یاری رسان باشد.
درهمین راستا سایت تحلیلی خبری نفتی‌ها در نظر سنجی این هفته از مخاطبین خود خواسته تا نظر خود را درباره چشم انداز عملکرد اعضای جدید هیات رییسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت اعلام کنند.
شما مخاطبین عزیز میتوانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27052

کلیدواژه

اعضای جدید هیئت رییسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها