نفت / شناسه خبر: 27046 / تاریخ انتشار : 1398/8/21 18:39
|

تفاهم نامه همکاری بین وزارت نفت و سازمان نظام مهندسی معدن امضا شد

تفاهم نامه ای بین وزارت نفت و سازمان نظام مهندسی معدن با هدف بهره مندی از خدمات و تخصص آموزشی و علمی طرفین امضاء شد.

نفتی ها /سعید محمدزاده معاون مهندسی پژوهش و فناوری وزیر نفت در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت نفت و سازمان نظام مهندسی معدن ایران که صبح امروز برگزار شد، گفت: ایران در حوزه ساختمان پیشرفت خوبی داشته است اما در به کارگیری علم و دانش ساختمان همچنان از استانداردها فاصله دارد. مبین این گفته نیز سازه های به جامانده از زلزله است.

وی افزود: ایران در تولید علم رتبه خوبی دارد. از سوی دیگر اندازه بازار خوبی نیز داریم اما در کاربرد علم در اقدامات مختلف دور هستیم.

به گفته این مقام مسئول این تفاهم نامه در راستای کمک کردن به توسعه صنعت نفت کشور است که باید در عین اجرایی شدن آن به چارچوب های اقتصاد مقاومتی که یکی از ارکان آن درون زا بودن علم است، پای بند باشیم.

محمدزاده با بیان اینکه خوشبختانه ارتباط قوی بین وزارت نفت و دانشگاه ها وجود دارد، اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف ۲۶ قرارداد بزرگ بین مجموعه نفت و دانشگاه ها در قالب مگاپروژه ها امضاء شده که از این بین ۵ قرارداد مربوط به حوزه اکتشاف زا است.

 امروز تفاهم نامه ای به منظور مشارکت و بهره مندی از خدمات، تخصص های آموزشی، علمی، پژوهشی و فنی متقابل و توانایی های بالفعل طرفین در مسائل و حوزه های مشترک در بخش نفت و معدن امضاء شد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27046

کلیدواژه

وزارت نفت و سازمان نظام مهندسی معدن

سعید محمدزاده

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها