نفت / شناسه خبر: 27036 / تاریخ انتشار : 1398/8/21 08:03
|

نقش نماینده ماهشهر برای پتروشیمی منطقه چیست؟

ماهشهر قطب اصلی صنعت پتروشیمی کشور است اما به اذعان مردم، کارکنان نفت و پتروشیمی و بسیاری از کارشناسان نه تنها نمایندگان این منطقه در مجلس بلکه سایر نمایندگان استان خوزستان نیز هرگز نتوانسته اند ...

نفتی ها /ماهشهر قطب اصلی صنعت پتروشیمی کشور است اما به اذعان مردم، کارکنان نفت و پتروشیمی و بسیاری از کارشناسان نه تنها نمایندگان این منطقه در مجلس بلکه سایر نمایندگان استان خوزستان نیز هرگز نتوانسته اند آنگونه که شایسته است سهم مردم این استان از نفت را بر سرِ سفره آنان بیاورند.

علی گلمرادی نماینده مردم شهرهای ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندرامام خمینی(ره) و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اخیرا مراکزی مانند هلدینگ خلیج فارس را حیاط خلوت مدیران بازنشسته ذکر کرده و گفته از سازمان بازرسی، دولت و قوه قضاییه می‌خواهد با متمردین قانون منع بکارگیری بازنشستگان برخورد نماید.

وی به گونه ای وزیر نفت را تهدید کرده که به علت عدم توجه به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مراکز مهمی از جمله در هلدینگ خلیج فارس از وی طرح سوال خواهد کرد.

هرچند به اذعان بسیاری از کارشناسان، این اقدام گلمرادی به عنوان نماینده مجلس قابل تقدیر است ولی بررسی سوابق صحبت‌ها و موضع گیری‌های گذشته او حکایت از آن دارد که نه مردم و نه مسئولین نفت و پتروشیمی چندان نباید نگران موضع گیری‌های انتقادی و تهدیدهای وی باشند.

بررسی سابقه صحبت‌های گذشته نماینده ماهشهر نشان می‌دهد در زمان انتصاب شهیدی‌نیا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گلمرادی به شدت با این انتصاب مخالفت کرده بود و به تعبیری او را میهمان دو هفته ای منطقه ویژه خوانده بود که قرار نیست مدیریت وی ادامه پیدا کند. اما پس از گذشت مدت کوتاهی وی کاملا سکوت کرده و هیچ اقدام دیگری در این رابطه از وی مشاهده نشد.

موضع گیری قابل تامل دیگر گلمرادی چند ماه قبل و به هنگام انتصاب آتش زمزم به جای غلامی مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در ماهشهر بود. آن زمان هم وی ظاهرا بدون دعوت قبلی وارد جلسه تودیع و معارفه مذکور شده و صراحتا اعلام کرده بود اجازه چنین انتصابی را نخواهد داد. موضوعی که  آن زمان در رسانه‌ها انعکاس گسترده ای یافت ولی علیرغم اینکه وی باردیگر آتش زمزم را نیز میهمان دو هفته ای منطقه خوانده بود هیچ اتفاق خاصی رخ نداد.

حالا مجددا این نماینده به موضوع حضور بازنشستگان در مراکزی از جمله هلدینگ خلیج فارس پرداخته و گفته از وزیر نفت در این رابطه طرح سوال خواهد کرد. اگرچه این صحبت گلمرادی و انتقاد وی نسبت به چنین اقدامی صحیح و از سوی مراکزی مانند سازمان بازرسی قابل پیگیری است ولی به گفته برخی کارشناسان برای خیلی از مردم و مخصوصا کارکنان پتروشیمی‌های منطقه از جمله شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس این شبهه ایجاد شده که شاید در هر بار اعتراضی که از سوی این نماینده صورت گرفته مدیران ارشد نفت و پتروشیمی از هر طریق ممکن توانسته اند وی را راضی و موضوع مطرح شده توسط وی را منتفی نمایند.فقط بابت یادآوری بد نیست به این موضوع اشاره شود که برخی کارشناسان معتقدند در حال حاضر وزیر نفت با داشتن بهترین رابطه ممکن با رئیس کمیسیون انرژی به گونه ای خیال خود را از بابت این کمیسیون راحت کرده است. به گفته این کارشناسان رابطه وزیر نفت و رئیس کمیسیون انرژی از چنان جایگاهی برخوردار است که سال گذشته بیژن زنگنه شخصا برای کلنگ زنی نمادین طرح پتروشیمی اندیمشک در آن شهر حضور پیدا کرده، شخصا کاری کرد تا مالکیت این طرح روی کاغذ مانده پس از گذشت زمانی حدود چهارده سال از هلدینگ باختر به هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که به تعبیر همان نماینده ماهشهر حیاط خلوت مدیران بازنشسته شده منتقل شده و مراسم کلنگ زنی نیم میلیارد تومانی آن با حضور وزیر نفت برگزار شود.

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27036

کلیدواژه

هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها