نفت / شناسه خبر: 26889 / تاریخ انتشار : 1398/8/1 08:05
|

رای مخاطبین نفتی‌ها کدام شاگرد زنگنه است؟

حسینی توانست.۵ ۴۳ درصد آرای مخاطبین نفتی‌ها را به خود احتصاص دهد و بعد از حسینی گزینه هیچ کدام از شاگردان زنگنه هم با اختلافی نزدیک بیش از ۳۸ درصد آرا را به خود اختصاص داد و در رده های بعدی ...

نفتی ها /در هفته‌های گذشته به بررسی حلقه یاران نزدیک زنگنه که عمدتاً از  شاگردانش بودند گفتیم و نظرسنجی هفته گذشته را نیز به این اختصاص دادیم که از مخاطبین بپرسیم کدام یک از  شاگردان زنگنه موفقترند که نتیجه این نظر سنجی هم در نوع خود جالب بود.
در این میان حسینی توانست ۴۳.۵ درصد آرای مخاطبین نفتی‌ها را به خود احتصاص دهد و بعد از  حسینی گزینه هیچ کدام از شاگردان زنگنه هم با اختلافی نزدیک بیش از  ۳۸ درصد آرا را به خود اختصاص داد  و در رده های بعدی نیز صادق چور با ۶.۹ درصد آرا ختلان با ۶.۱ درصد و پور ابراهیم با ۴.۶ درصد ارا رتبه های بعدی را کسب کردند.


اما من‌باب آشنایی بیشتر با سید علی حسینی یکی دیگر از شاگردان زنگنه باید گفت : نام حسینی جوان که دانش‌آموخته انگلستان هم هست، در زمانی که پرونده کرسنت برای زنگنه دردسر ساز شده بود بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد.
در آن‌زمان ادعا می‌شد وی متخصص امور اقتصاد نفت و البته از نزدیکان لاهیجانیان است. به گفته یاران زنگنه، وی در سالهای ۹۰-۱۳۸۹به عنوان جوانترین استاد نفت کشور انگلستان شناخته شده و دکترای نفت خود را ظاهرا از امپریال کالج لندن دریافت کرده است.
 شاید به همین دلیل این فرد توسط لاهیجانیان به عنوان یک نخبه نفتی به زنگنه معرفی می‌شود و مهمترین هدف زنگنه یعنی فروپاشی قدرت بازرگانی پتروشیمی را محقق می‌کند.
 حسینی در روزهای ابتدائی ورودش به نفت یعنی پس از رای اعتماد زنگنه از مجلس در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را با مسوولیت پرونده کرسنت آغاز می‌کند و ۲ سال نیز بر این سمت جا خوش می‌کند. اما دراین بین هیچگاه این سوال مطرح نشد که حسینی از انگلستان برگشته چرا باید مسوول پرونده مهمی چون کرسنت شود.
 تا آنکه به اذعان کارشناسان در زمان دعواهای سیاسی زنگنه مسوولیت جنگ با PCC و از بین بردن این شرکت را عهده دار می‌شود تا جایی‌که از وی به عنوان یک نقش اساسی در دادگاهی شدن پرونده PCC یاد می‌شود. وی تجارت صنعت پر حاشیه امروز را تاسیس می‌کند و بنا بر عقیده بسیاری از کارشناسان در ۲ سال اول تاسیس این شرکت پرچمدار فروش کل محصولات پتروشیمی کشور می‌شود! با اینحال با اضافه شدن حسینی به این تیم پای جوانان دیگری نیز به نفت باز شد که اصلی ترین آنها علی پورابراهیم دانش آموخته مهندسی عمران، محمد مصطفوی لیسانس مهندسی شیمی ومسعود جعفری لیسانس مهندسی برق بودند که البته همگی بی ارتباط با حسینی و زمان تحصیلش در دانشگاه شریف نبودند.

به نظر می‌رسد علی رغم انتقادات تخصصی و شدید بسیاری از  منتقدین به شاگردان سوگلی زنگنه، اما به نظر بسیاری از آنها حسینی برخلاف ختلان و صادق آبادی از توان انجام حداقل های لازم برای انجام کارهای فنی برخوردار است و شاید یکی از  دلایل رای آوردنش در این نظرسنجی همین حداقل تخصص مربوط به حوزه باشد.

شما مخاطبین عزیز نفتی‎‌ها همچنان می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26889

کلیدواژه

زنگنه

علی حسینی

زنگنه و ختلان

شاگردان زنگنه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها