نفت / شناسه خبر: 26841 / تاریخ انتشار : 1398/7/23 12:11
|

کویت: برای بحث درباره افزایش ذخیره‌سازی نفت زود است

وزیر نفت کویت اعلام کرد که اکنون برای بحث درباره افزایش احتمالی ذخیره‌سازی نفت بسیار زود است.

نفتی ها /به گزارش خبرگزاری رویترز از کویت، خالد الفاضل گفت: افزایش ذخیره‌سازی نفت (در سال ۲۰۲۰ میلادی) موضوعی نیست که لازم باشد اکنون درباره آن بحث کنیم، زیرا همچنان یک فرضیه است.
وی افزود: اکنون درباره چگونگی واکنش به افزایش ذخیره‌سازی نفت، در صورت وقوع آنها، تنها گمانه‌زنی می‌کنیم.
وزیر نفت کویت همچنین اعلام کرد که کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه تولیکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش به نظارت بر بازار ادامه می‌دهد تا بررسی کند که آیا تعمیق کاهش تولید نفت ضروری است یا خیر.
الفاضل با تأکید بر اینکه هر تصمیمی باید با توافق همه اعضا گرفته شود، گفت: به دلیل اجرای توافق مطلوبی میان اوپک و غیر اوپک شاهد توازن در بازار نفت هستیم و این توازن باید ادامه یابد.
وی همچنین اعلام کرد که قیمت نفت ۵۰ تا ۷۰ دلار برای هر بشکه قابل قبول است.
 سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.
وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گردهم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.

شانا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26841

کلیدواژه

خالد الفاضل

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها