نفت / شناسه خبر: 26790 / تاریخ انتشار : 1398/7/20 16:51
|

ابعاد انفجار نفتکش «سابیتی» در حال بررسی است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: این حادثه برای اولین بار نبوده و حوادث مشابه دیگری نیز وجود دارد لذا باید ابعاد این موضوع بررسی شود.

نفتی ها /کمال دهقانی فیروزآبادی روز شنبه در واکنش به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی «سابیتی»  در دریای سرخ، اظهار داشت: این حادثه برای اولین بار نبوده و حوادث مشابه دیگری نیز وجود دارد لذا باید ابعاد این موضوع بررسی شود.

وی در این راستا، تصریح کرد: موضوع مذکور از طریق دستگاه‌های مربوطه در حال بررسی بوده تا مشخص شود این اتفاق چطور رخ داده است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت دوچندان ایجاد امنیت پایدار در منطقه از طریق همکاری‌های مشترک همسایگان، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می‌شود که طرح صلح هرمز به عنوان طرحی اصولی و راهبردی در سیاست خارجی ایران می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه طبق قانون اساسی، کشورمان باید بهترین روابط را با همسایگان داشته باشد و این اراده نیز وجود دارد، عنوان کرد: البته این مهم در حالیست که چنین اراده‌ای در برخی کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس مشاهده نمی شود.

وی در این زمینه، افزود: این کشورها در طول چند دهه گذشته به شدت تحت تاثیر سیاست‌های آمریکایی – صهیونیستی بودند لذا به تامین منافع منطقه ای خود توجهی نداشته اند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این بین نیز آمریکایی‌ها پروژه ایران هراسی را به راه انداختند تا کشورهای همسایه از جمهوری اسلامی ایران بترسند و در مقابل آنها اقدام به فروش تسلیحات نظامی بیشتری کنند.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: متاسفانه برخی کشورهای منطقه توجه نمی‌کنند که این روند برای آنها فقط موجب آسیب شده تا جایی ترامپ آنها را گاو شیرده خطاب می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد امنیت منطقه باید به صورت استراتژیک ایجاد شود زیرا اختلافات و تنش نظامی به نفع کشورهای منطقه نیست و این امر در حالیست که امروزه بیش از هر زمان دیگری فرصت همکاری اقتصادی و سیاسی بین کشورهای اسلامی وجود دارد.

بنابر اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، نفتکش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفتکش (NITC) صبح روز (جمعه، ۱۹ مهرماه) در ۲ انفجار جداگانه که به‌طور احتمال بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و ۲۰ :۵ دقیقه صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی رخ داده، دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

خانه ملت

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26790

کلیدواژه

ابعاد انفجار نفتکش «سابیتی»

کمال دهقانی فیروزآبادی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها