نفت / شناسه خبر: 26739 / تاریخ انتشار : 1398/7/16 08:13
|

آمارهای آقای مدیرعامل صدای فعالان پتروشیمی را درآورد/ وقتی مدیرعامل پتروشیمی آمار فرازمینی می‌دهد!

بالاخره آمارهای مرد شماره اول پتروشیمی کشور از وضعیت امروز این صنعت و بزرگنمائی‌های صورت گرفته صدای فعالان کمیسیون انرژی اتاق را در آورد. این درحالی است که برخی از کارشناسان وجود کارشناسان...

نفتی ها /بالاخره آمارهای مرد شماره اول پتروشیمی کشور از وضعیت امروز این صنعت و بزرگنمائی‌های صورت گرفته صدای فعالان کمیسیون انرژی اتاق را در آورد. این درحالی است که برخی از کارشناسان وجود کارشناسان غیرمتخصص در کنار محمدی تازه نفس در صنعت پتروشیمی را دلیل ارائه اینگونه آمارهای متناقض میدانند و معتقدند این مرد اول صنعت پتروشیمی به دلیل نداشتن تجربه لازم دراین صنعت باید برای ارائه آمارهای خود از وقایع این صنعت توجه بیشتری از خود نشان دهد!
برهمین اساس در هشتمین نشست کمیسیون انرژی و محیط‌ زیست اتاق بازرگانی تهران که روز گذشته برگزار شد، فعالان صنعت نفت به تناقض در آمارهای دولتی بالاخص در آمارهای ارائه شده توسط محمدی انتقاد کردند.
این جمع در نهایت با اارائه استدلالهای خود در خصوص غلط دانستن آمارهای مدیرعامل تازه نفس پتروشیمی خواستار وسواس و دقت بیشتر دولت در طرح آمار‌های مربوط به تولید و اقتصاد کشور شدند.
به گفته رضا پدیدار رئیس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران در این جلسه،  بر اساس گزارشی که از سوی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در رسانه‌ها منتشر شده در حال حاضر ۹۰ فرآورده نفتی و پتروشیمی در کشور تولید می‌شود حال آنکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که سبد تولیدی کشور در این حوزه تنها ۳۹ محصول است.
رئیس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران، سپس به آمار دیگری اشاره کرد که از سوی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بیان شده است و افزود: بر اساس گفته‌های مطرح شده از سوی مدیر عامل این شرکت، تا سال ۱۴۰۴ تعداد انواع محصولات تولیدی در حوزه پتروشیمی کشور به ۱۰۵ نوع می‌رسد و این ادعا در حالی مطرح شده‌است که تنوع محصولات پتروشیمی در جهان تنها ۸۷ محصول است.
به اعتقاد وی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرده واحد‌های پتروشیمی روزانه ۳۳ میلیون تن خوراک دریافت کرده‌اند که این میزان معادل ۶۷۴ هزار بشکه نفت خام است. طبق آمار مطرح شده، در دو سال آینده، ​ این میزان با افزایش تعداد واحد‌های پتروشیمی به ۸۳ واحد، به معادل ۱.۴ میلیون بشکه نفت خام می‌رسد و پیش‌بینی شده است که میزان خوراک واحد‌های پتروشیمی تا سال ۱۴۰۴ به ۷۴ میلیون تن و معادل ۱.۷ میلیون بشکه نفت خام برسد در حالیکه ارائه این آمار کاملا حکایت از اغراق آمیز بودن آن دارد.
اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26739

کلیدواژه

رضا پدیدار

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها