نفت / شناسه خبر: 26657 / تاریخ انتشار : 1398/7/6 07:51
|

صندلی پرحاشیه هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس به چه کسی می‌رسد؟

خبرها از هلدینگ خلیج فارس حکایت از تایید خبر خروج بحرینی از هیات مدیره این شرکت دارد. هیات مدیره ای که الان در حال رایزنی برای جایگزینی فردی به جای مدیرعامل آریاساسول است اما همچنان مدیران قدیمی...

نفتی ها /خبرها از هلدینگ خلیج فارس حکایت از تایید خبر خروج بحرینی از هیات مدیره این شرکت دارد. هیات مدیره ای که الان در حال رایزنی برای جایگزینی فردی به جای مدیرعامل آریاساسول است اما همچنان مدیران قدیمی و صاحب نام این شرکت حاضر به حضور در هیات مدیره نشده اند.
اگرچه حدود یکماه زمان تا بسته شدن پرونده هیات مدیره جدید هلدینگ خلیج فارس باقی است اما تلاش‌های مدیران این شرکت برای معرفی فردی جدید برای این صندلی خالی بی‌نتیجه مانده است.
به نحویکه شنیده می‌شود آخرین تلاش‌ها مربوط به پیشنهاد حضور حسینی مدیرعامل پتروشیمی مهر به جای بحرینی بوده که وی نیز با این امر موافقت نکرده است. دراین بین خبرها حکایت از اختلاف مدیرعامل پتروشیمی مهر با ختلان و سیاست‌های اجرائی وی دارد و همین امر را دلیلی بر عدم موافقت وی برای نشستن براین صندلی پر حاشیه می‌دانند.
صندلی پرحاشیه ای که به نظر می‌رسد طی یکسال و نیم گذشته برای بحرینی حاشیه‌های زیادی به همراه داشته است. علاوه بر زیر ذره بین رفتن عملکرد این مدیر صنعت پتروشیمی بسیاری از کارشناسان معتقدند این مدیر طی حضورش در هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس به نوعی بار تمام اشتباهات مدیریتی این مجموعه را به دوش کشیده است. چراکه همواره سعی شده تا بار اشتباهات این شرکت به وی نسبت داده شود تا جاییکه بارها از برخی از مسوولان فعلی این شرکت شنیده شده که بحرینی مسوول انتصاب‌های این شرکت شده است. برهمین اساس بسیاری از کارشناسان علت خروج این مدیر از هیات مدیره را همین نگرانی‌ها عنوان کرده اند و معتقدند اگر بحرینی تلاش بر خروج از هیات مدیره دارد به دلیل نسبت دادن این اشتباهات به وی و خراب شدن سابقه عملکردی اوست. اگرچه برخی از کارشناسان نسبت به عملکرد این مدیر در هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس نقد دارند و معتقدند حضور بحرینی برمسند این صندلی از ابتدا اشتباهی بزرگ بوده است.
دراین بین شنیده می‌شود تا کنون به ۲ مدیر دیگر نیز پیشنهاد حضور در هیات مدیره داده شده که هر کدام آنان نیز به دلایل مشابه و به زبانی ساده تر از زیربار مسوولیت این مجموعه شانه خالی کرده اند. بنابراین باید دید آیا این هلدینگ در نهایت موفق خواهد شد تا فرد صاحب نامی را بر مسند این صندلی بنشاند و یا بازهم باید منتظر سودجویانی بر راس این صندلی باشیم که از فرزندانشان به عنوان پیمانکار در مجتمع های پتروشیمی خود بهره می‌برند و همواره با برگزاری جلسات محرمانه به دنبال رایزنی با دولت بعد هستند که شاید صندلی مدیرعاملی خود را ۲ روزی بیشتر حفظ کنند! هر چند که پیش بینی می‌شود این صندلی به زودی نصیب سودجوئی خواهد شد که قراراست با این سمت برای خود سابقه ای بالاتر رقم زند.

اختصاصی
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26657

کلیدواژه

انتصاب مدیرعامل آریاساسول

هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها