نفت / شناسه خبر: 26623 / تاریخ انتشار : 1398/7/1 07:42
|

نکاتی پیرامون مجمع نیم ساعته هلدینگ خلیج فارس/ در این نشست چه گذشت؟/ گمانه زنی‌ها چه می‌گویند؟

روز گذشته مجمع عمومی عادی( به طور فوق العاده) هلدینگ خلیج فارس در محل ساختمان مرکزی آن شرکت برگزار شد.

نفتی ها /این مجمع عمومی طبق برنامه ریزی های قبلی قرار بود آخر مهر ماه برگزار شود اما در اطلاعیه ای که هفته پیش بطور فوری در برخی رسانه ها منتشر شد برگزاری فوق العاده آن به اطلاع سهام داران رسانده شده بود. اما مجمع برگزار شده با نکات مبهمی همراه بود. اعضای حقوقی داوطلب عضویت در هیات مدیره شامل این شرکت ها بود: ۱) شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ۲) سرمایه گذاری سهام آذربایجان غربی، ۳) سرمایه گذاری سهام خراسان جنوبی ۴) مجتمع صنعتی نفت و گاز صبا کنگان، ۵) مجتمع توسعه نفت و گاز صبا کارون.
شرکت های صبا کنگان و صبا کارون از شرکت های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی صنعت نفت هستند که یکی از آنها دارای سهم مساوی هفت و نیم درصد با شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین( تاپیکو) بوده و با توجه به پایان دوره دوساله معرفی نماینده تاپیکو( آقای نجات امینی) امسال انتخاب نماینده در اختیار زیرمجموعه بازنشستگی قرار گرفته است.
-    مهم تربن نکته ابهام آمیز تقارن روز و ساعت برگزاری مجمع عمومی هلدینگ خلیج فارس با زمان افتتاح سیزدهمین نماشگاه ایران پلاست بود.
-    نکته قابل تامل دیگر عدم حضور ۲ تن از اصلی ترین اعضای هیات مدیره شامل بحرینی و ختلان و همچنین نصرت رحیمی ریس هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس در این مجمع و از طرف دیگر حضور غیر مترقبه امید قائمی عضو سابق هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس در جلسه مجمع بود که علیرغم عدم حضور در هیات مدیره فعلی در این جلسه حضور پیدا کرده و در مواردی پاسخگوی برخی مطالب مطرح شده نیز بود.
-    در حالی که مهم ترین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی با حضور وزیر نفت، وزیر صنایع و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال برگزاری بود مدیرعامل بزرگترین هلدینگ خلیج فارس به دلیل حضور در مجمع در مراسم افتتاحیه غایب اصلی محسوب می‌شد. هرچند دیگر عضو اصلی هیات مدیره و در حقیقت همه کاره این روزهای هلدینگ خلیج فارس یعنی آیدین ختلان نیز دیروز ترجیح داده بود به جای حضور در مجمع در کنار زنگنه از نمایشگاه ایران پلاست بازدید کند. این اتفاق در حالی رخ داد که حسب برخی گزارش‌های دریافتی ظاهرا شرکت تجارت صنعت خلیج فارس نیز اسپانسر اصلی برگزاری این نمایشگاه بوده است.
تجربه دوره های قبلی معرفی اعضای جدید هیات مدیره حکایت از آن دارد که افراد جدید برای عضویت در هیات مدیره معمولا پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه در پایان مهرماه از سوی سهام داران اصلی معرفی و مدیرعامل جدید پس از اخذ تایید زنگنه وزیر نفت از سوی رئیس هیات مدیره جدید هلدینگ خلیج فارس منصوب می‌شود.
به اعتقاد کارشناسان معرفی اعضای جدید هیات مدیره و انتصاب مدیرعامل جدید به جای ربیعی احتمالا پس از آبان و حداکثر تا بهمن ماه صورت خواهد گرفت( جابجائی نژادسلیم و انتصاب ربیعی در اسفندماه صورت گرفته بود). از جمله نام هایی که این روزها در هلدینگ خلیج فارس بر سر زبان ها افتاده می‌توان از کاردور مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت به عنوان گزینه احتمالی برای قرار گرفتن در راس هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس به جای نصرت رحیمی و امید قائمی به عنوان گزینه مورد نظر برای جانشینی به جای نجات امینی نام برد.
در رابطه با گزینه جانشینی ربیعی هنوز هیچ نامی قطعی نشده است ولی احتمالا گزینه مورد نظر از ساختمان شیخ بهایی خواهد آمد.
 

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26623

کلیدواژه

هلدینگ خلیج فارس

مجمع عمومی هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها